نماینده شرق گلستان در مجلس:

تفکیک حوزه انتخابیه شرق گلستان عملی نشد/ سد «نرماب» شرق گلستان را قطب کشاورزی کشور می‌کنداخبار استانی- ترکمن نیوز- نماینده مردم شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود بار مالی برای دولت در صورت اجرای طرح تفکیک حوزه‌های انتخابیه در انتخابات آتی، گفت: این طرح عملا برای انتخابات سال ۱۳۹۸ اجرایی نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، شهرام کوسه‌غراوی با اشاره به موضوع تفکیک حوزه انتخابیه شرق استان گلستان به دو حوزه انتخابیه، اظهار کرد: این طرح که در مجلس شورای اسلامی تدوین و براساس آخرین نسخه آن پیشنهاد اضافه شدن ۴۰ نماینده در آن گنجانده شده است در دوره آتی انتخابات اجرایی نخواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح که پس از بررسی اصلاحات متعدد در کمیسیون‌های مربوطه مجلس شورای اسلامی، در صحن علنی نیز مورد وثوق و اعتماد نمایندگان قرار گرفت، افزود: متاسفانه پس از ارائه نامه به دولت محترم برای بررسی و تمهید مقدمات، به علت داشتن بار مالی برای دولت و با توجه به شرایط خاص موجود اجرای این موضوع عملا در حال حاضر غیرممکن شد.

نماینده مردم شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این طرح سرانجام باید اجرایی شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حوزه انتخابیه شرق استان گلستان دارای ۴۴۰ روستا و بالغ بر ۷ هزار متر مربع وسعت است که به نوعی بیش از یک سوم محدوده جغرافیایی استان گلستان را شامل می‌شود و رسیدگی به وضعیت این محدوده نیازمند حداقل دو نماینده است.

غراوی با اشاره به برخی محرومیت‌های مفرط در شرق استان گلستان و لزوم تلاش برای شتاب در توسعه این منطقه، ادامه داد: آنچه باید در این شرایط حتما مورد توجه ما قرار بگیرد افزایش همدلی و یکپارچگی در شرق استان گلستان است تا بتوانیم با تاکید بر توازن در سطح استان همگان را مجاب به حمایت از توسعه و پیشرفت منطقه شرق گلستان کنیم.

وی با بیان اینکه به طور مثال سد «نرماب» به عنوان یکی از افتخارات استان گلستان می تواند شرق استان را به قطب کشاورزی کشور تبدیل کند، تصریح کرد: این طرح که در حال حاضر با ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی روبه‌رو شده است می‌تواند یک سوم آب شرب و کشاورزی کل استان گلستان را نیز تامین کند که اتفاق بسیار بزرگی برای ما خواهد بود.

دبیر کمیسیون تقریب مذاهب مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردمان استان گلستان از جمله بهترین مردمان ایران زمین هستند که در کمال آرامش در عین تفاوت‌های قومی، مذهبی و زبانی در کنار هم زندگی می‌کنند، گفت: تقویت همدلی و اتحاد میان مردم استان گلستان نیز یکی از اولویت‌هایی است که باید در مسیر توسعه و پیشرفت مدنظر همه ما قرار بگیرد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: farsnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۲۷

۰۹ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36589

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک