امام جمعه گنبدکاووس:

امام جمعه گنبدکاووساخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- امام جمعه شهرستان گنبدکاووس درشرق استان گلستان گفت: تفکر بسیحی مایه حفظ انقلاب از درون و بالندگی آن در بیرون از مرزها است که نمونه هایی از آن را در ملت های منطقه از جمله عراق، سوریه و یمن که تشکیل جبهه مقاومت داده و در برابر دشمنان می ایستند، شاهد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه گنبدکاووس، اظهار کرد: تشکیل بسیج یک ایده الهی بود که توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی برای دفاع از اسلام و ارزش های آن راه اندازی شد.
وی، بسیج را همراهی با انقلاب، شهدا، امام و رهبری دانست و افزود: از این حیث ملت بزرگ و با بصیرت ایران همگی بسیجی هستند زیرا از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تا الان این شاخص ها را حفظ و تقویت کرده اند.
حجت الاسلام ترابی اضافه کرد: تفکر بسیحی مایه حفظ انقلاب از درون و بالندگی آن در بیرون از مرزها است که نمونه هایی از آن را در ملت های منطقه از جمله عراق، سوریه و یمن که تشکیل جبهه مقاومت داده و در برابر دشمنان می ایستند، شاهد هستیم.
وی با تاکید بر ضرورت تقویت تفکر بسیج درجامعه، تصریح کرد: ایستادگی در برابر دشمن، مصداق بارز تفکر بسج است و تقویت تفکر این شجره طیبه به تقویت اسلام ناب محمدی و بالندگی تعالیم روح بخش آن در سراسر جهان کمک می کند.
خطیب جمعه گنبدکاووس از برگزاری گردهمایی بزرگ بسیجیان این شهرستان در پنج آذر امسال در مصلی امام جعفر صادق (ع) خبر داد و گفت: این همایش نمایش زنده بودن انقلاب و نیز عزت و قدرت آن است که همه اقشار مردم بایستی در آن شرکت نمایند.
حجت الاسلام ترابی همچنین به سفر چندی پیش رییس جمهوری عراق به ایران و دیدار با رهبر انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: آمادگی عراق برای افزایش سقف مبادلات بین دو کشور از ۱۲ میلیارد دلار به ۲۰ میلیارد دلار بدون توجه به تحریم های آمریکا، نشان از همبستگی خوب دو کشور همسایه و مسلمان دارد.
وی با اشاره به تلاش های جامعه بین المللی برای ایجاد صلح در یمن نیز افزود: تحقق این مهم، آغاز شکست معامله بزرگ قرن بین آمریکا، اسرائیل و عربستان و یک پیروزی بزرگ برای جبهه مقاومت انصارالله یمن است.
حجت الاسلام ترابی همچنین باتبریک هفته وحدت و گرامیداشت یاد و خاطره حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین سبحانی امام جمعه سابق گنبدکاووس که سال گذشته مرحوم شد، این عالم فقید را بنیانگذار وحدت در منطقه دانست و از مردم و مسئولان برای حضور در مراسم سالگرد آن مرحوم قدردانی کرد.
امام جمعه گنبدکاووس درخطبه اول نمازجمعه امروز نیز با تبریک هفته وحدت به مروز زندگی و سیره نبی مکرم اسلام (ص) پرداخت و از امت اسلامی خواست تا هرچه بیشتر سیره آن پیامبر رحمت و مهربانی را در جامعه رعایت نمایند.
حجت الاسلام ترابی، توجه به مسجد و نقش محوری آن در تربیت و پرورش فضائل اخلاقی در انسان، حضور در نمازهای جماعت و جمعه، مودت و مهربانی نسبت به یکدیگر و حفظ و تقویت وحدت در برایر دشمنان را از مهمترین نکات سیره نبی مکرم اسلام (ص) برای امت اسلامی و جامعه امروز برشمرد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۳

۰۲ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40644

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک