همراه با جشنواره موسیقی فجر97؛

201702106134481005 Orig 1 300x191 - تفاوتی بین موسیقی های روز دنیا و سنتی وجود ندارداخبار فرهنگی- تورکمن نیوز- نماینده مردم کرد کوی، بندر گز و ترکمن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آشنایی خود با موسیقی روز دنیا و عشق ورزیدن به موسیقی سنتی،گفت: منافاتی بین این دو نوع موسیقی وجود ندارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل از ایرنا، رامین نورقلی پور که برای تماشای اجرای گروه چاغا بخشی(ترکمن) در بخش اقوام به جشنواره موسیقی فجر آمده بود اظهار داشت: «به طور کلی موسیقی در کشور ما مهجور مانده است از این رو به عقیده من مشکل از مردم نیست و آنها به موسیقی علاقمند هستند.
وی افزود: امروز، قبل از آنکه به جشنواره موسیقی فجر بیایم، فرصتی پیش آمد که از نمایشگاه گردشگری دیدن کنم گروههای موسیقی و رقص اقوام مختلف در این رویداد در حال اجرا بودند و مردم استقبال خوبی از آن داشتند.»
او با بیان اینکه نیاز است مسولان مقداری شادی را به جامعه تزریق کنند، اضافه کرد:«یکی از کارکردهای موسیقی تزریق شادی به مردم است. این کارکرد چه به صورت سنتی و چه به صورت مدرن مورد نیاز است.
این نماینده مجلس اظهار داشت: احساس من این است که مسوولان و حتی خود من در این زمینه کم کاری کردیم و به این موضوع اعتراف می‌کنم. اینکه نیاز به کار بیشتری داریم بحثی نیست و چگونه به آن مرحله رسیدن مهم است.»
وی ‌ادامه داد:« احساس می‌کنم به خاطر محدودیتها و نوع نگاه‌ها است که مردم تاکنون اقبال کمتری به این بخش داشته اند در غیر این صورت اگر ما هم فضا را بازتر کنیم و قید و بندها را از بین ببریم فکر می‌کنم هیچ مانعی برای اقبال عمومی‌مردم وجود ندارد. »
نورقلی پور درباره تعاملش با هنرمندان موسیقی اقوام هم گفت:«رابطه خوبی بین من و این هنرمندان وجود دارد و آن‌ها را می‌شناسم. از کودکی هم سعی می‌کردم در محافل و جشنواره‌هایی که این هنرمندان حضور دارند، شرکت کنم و این موسیقی را درک کنم. من دوستان و بستگانی دارم که در این زمینه فعالیت می‌کنند و این ارتباط از گذشته وجود داشته و نقش بسیار پر رنگی در فرهنگ هر ملتی دارد. در واقع موسیقی بیانگر روح هر فرهنگی است. هر کدام از موسیقی های اقوام برای خودشان زیبایی خاص خودش را دارد.»
سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ بهمن آغاز شده و ۳۰ بهمن طی مراسمی به کار خود پایان می دهد.

انتشار دهنده : Yaprak
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۹

۳۰ بهمن ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک