قزاقستان 2 300x200 - تفاهمنامه مبارزه با مهاجرت غیرقانونی بین ازبکستان و قزاقستان به اجرا گذاشته شدترکمن نیوز:  تفاهمنامه مبارزه با مهاجرت غیرقانونی بین ازبکستان و قزاقستان به مرحله اجرا گذاشته شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  قرارداد مذکور  به گسترش همکاری‌های متقابل طرفین در مبارزه با مهاجرت غیرقانونی، شناسایی و ثبت افرادی که به صورت غیرقانونی به خاک دو کشور وارد می‌شوند، می‌پردازد.

همچنین برای مبارزه موثر با مهاجرت غیرقانونی، به تبادل اطلاعات و تجربیات، آموزش و افزایش مهارت کارمندان طرفین، مطالعات علمی و همچنین سازماندهی اقدامات مشترک ویژه و پیشگیرانه توجه شده است.

قزاقستان یکی از بزرگترین همکاران بازرگانی ازبکستان محسوب می‌شود.

مبادلات بازرگانی ازبکستان و قزاقستان در سال ۲۰۱۹ میلادی با ۱۰٫۶ درصد افزایش نسبت به سال قبل در سطح ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قرار گرفته است.

هم‌اکنون در ازبکستان ۲۶۰ شرکت با سرمایه‌گذاری قزاقستان از جمله ۱۹۲ شرکت مشترک و ۳۷ شرکت با ۱۰۰ درصد سرمایه‌ سرمایه‌گذاران قزاقی در زمینه‌های ساختمان‌سازی، فرآورده‌های کشاورزی، تجارت، صنایع غذایی، فلزکاری و ماشین‌سازی فعالیت می‌کنند.

همچنین نمایندگی ۳ شرکت قزاقستانی از طرف وزارت روابط اقتصادی و بازرگانی و سرمایه‌گذاری ازبکستان به ثبت رسیده است.

قزاقستان استقلال این کشور را در تاریخ ۲۳ اکتبر سال ۱۹۹۲ میلادی به رسمیت شناخته و در همین روز بین این ۲ کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبعfarsnewss

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۰

۰۶ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76014

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک