صنایع ترکمنستان - تغییر و تحولات احتمالی در وزارت صنایع ترکمنستانترکمن نیوز:  برخی رسانه های ترکمنستان اعلام کردند «سردار بردی محمداف» پسر رئیس جمهور این کشور به زودی پست وزارت صنایع را ترک خواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از رسانه‌های ترکمنستان،  «سردار بردی محمداف» پسر رئیس جمهور این کشور به زودی پست وزارت صنایع را ترک خواهد کرد.

 یک منبع نزدیک به دفتر رئیس جمهور در این زمینه اعلام کرد انتظار می رود سردار بردی محمداف یا به اتاق کنترل (اتاق فکر) منتقل شود و یا به مجلس ملی راه یابد.

بر اساس این گزارش، به احتمال زیاد، وی به سمت ریاست اتاق کنترل منصوب شود زیرا مجلس ملی به عنوان یک نهاد هنوز تشکیل نشده است.

البته اصلاحاتی در قانون اساسی ترکمنستان صورت گرفته که پارلمان دو مجلسی را تصویب می‌کند این قانون اخیراً تصویب شده است.

مجلس به یک مجلس خلق مصلحتی تبدیل شده است که تاکنون یک نهاد خارج از پارلمان محسوب می شده رئیس خلق مصلحتی در صورتی که رئیس جمهور نتواند به وظایف خود عمل کند موقتاً پست ریاست جمهوری را اشغال خواهد کرد.

از سوی دیگر، رئیس جمهو سابق می تواند مادام العمر عضو مجلس خلق مصلحتی باشد.

 سردار بردی محمداف در سال ۱۹۸۱ متولد شد. در سال ۲۰۰۱ ، وی از دانشگاه کشاورزی ترکمنستان با مدرک مهندسی فارغ التحصیل شد و پس از آن در انجمن صنایع غذایی مشغول به کار شد و دو سال به خدمت سربازی رفت.

دو سال پس از به قدرت رسیدن پدرش ، در سال ۲۰۰۸ ، سردار برای کار به سفارت ترکمنستان در روسیه اعزام شد به موازات آن ، وی از آکادمی دیپلماتیک وزارت امور خارجه روسیه فارغ التحصیل شد.

سپس بردی محمداف جوان به عنوان نماینده ترکمنستان به سازمان ملل در ژنو منتقل شد. در سال ۲۰۱۳ ، وی برنامه آموزشی مرکز سیاست های امنیتی ژنو را به پایان رساند.

سپس به عنوان معاون مجلس انتخاب شد. وی در سال ۲۰۱۸ به عنوان معاون وزیر امور خارجه منصوب شد. در سال ۲۰۱۹ ، سردار به مقام استانداری ولایت اخال منتقل شد و در فوریه سال ۲۰۲۰ ، به عنوان وزیر صنعت منصوب شد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۱

۲۴ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85610

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک