گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  مدیرکل گمرکات استان گلستان گفت: هماهنگی های لازم با گمرک کشور ترکمنستان در نقطه مقابل گمرک اینچه برون استان گلستان برای تغییر ساعت فعالیت آن بر اساس ساعت رسمی در ایران از ابتدای سال ۹۷ انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،   سیدابراهیم حسینی گفت: درجلسه مشترکی که روز گذشته با حضور مقامات مرزبانی، گمرک و پایانه های کشور ترکمنستان و استان گلستان برگزار شد، دو طرف بر این موضوع توافق کردند..
وی افزود: با توجه به تغییر ساعت رسمی ایران از ابتدای سال جدید، ساعت کار گمرک ترکمنستان نیز براساس این تغییر، از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۷ تعیین شد.
در همین پیوند فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس و مرزبان درجه یک جمهوری اسلامی در استان گلستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: جلسه روز گذشته یک دیدار و ملاقات دیپلماتیک بین دو کشور بود که از این نوع ملاقات ها در طول سال چند بار انجام می شود.
سرهنگ محمدرضا سراوانی افزود: دستور کار این جلسه درخصوص بحث و بررسی مسائل تردد وسایل حمل و نقل ترانزیتی از طریق گمرکات دو کشور و اتخاذ تدابیر مقابله با سرایت آتش در مرزهای دولتی دو کشور ایران و ترکمنستان بود.
وی اضافه کرد: در این جلسه طرفین توافق کردند، تعداد پذیرش خودروهای ترانزیتی همانند قبل، روزانه ۱۴۰ دستگاه و براساس ساعت رسمی ایران یعنی از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۷ عصر صورت گیرد.
سرهنگ سراوانی، برگزاری ملاقات دیپلماتیک بین دو کشور در فصل آینده (بهار) در خاک ترکمنستان، آموزش به ماموران مرزی و مرزنشنیان دو کشور برای جلوگیری آتش سوزی های احتمالی در فصل برداشت محصول، اجرای نوار تراشیده در خط مرزی و برافراشتن پرچم در روز و علامت دهی با نور چراغ در شب در هنگام وقوع آتش سوزی های احتمالی توسط نیروهای مرزی طرفین را از دیگر مصوبات این ملاقات دیپلماتیک برشمرد.
به گفته وی، دراین ملاقات دیپلماتیک که در سالن تشریفات مرزبانی هنگ مرزی اترک گنبد برگزار شد، مرزبانان و معاونین آنان و کارشناسان گمرکات و پایانه حمل و نقل دو کشور حضور داشتند..

گردآوری: گروه خبری ایتنانیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۵

۱۷ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13403

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک