در شورای اداری تصمیم‎گیری می‎شود:

تغییر ساعت ادارات گلستان به منظور کاهش پیک‎بار مصرفی برق تورکمن نیوز: سرپرست استانداری گلستان گفت: برای گذر از پیک‎بار و تغییر ساعت ادارات به منظور صرفه‎جویی در نخستین شورای اداری استان این مهم بررسی می‎شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ میرمحمد غراوی در دیدار با معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر اظهار کرد: سال گذشته نزدیک به ۲۰ مگاوات از محل تغییر ساعت ادارات صرفه‎جویی در مصرف برق اتفاق افتاد.

سرپرست استانداری گلستان ادامه داد: در شرق استان و در مناطق مرزی مراوه‎تپه با افت ولتاژ روبه‎رو می‎شویم و معضل اصلی در این منطقه خطوط انتقال است که فرسوده شده و برای مرمت آن هزینه زیادی لازم است.

غراوی یادآور شد: در شهرستان مراوه‎تپه یک نیروگاه گازی احداث شده که بنا بود ۲۵ مگاوات برق تولید کند و در فاز نخست توانسته ۶ مگاوات برق به شبکه تزریق کند ولی خطوط مناسبی برای انتقال برق ندارد.

وی گفت: تامین برق و برق رسانی مناسب به روستاهای مرزی یکی از مشکلاتی است که اگر به آن توجه نشود منجر به مهاجرت معکوس مردم این منطقه به شهرها خواهد شد.

سرپرست استانداری گلستان به صرفه‎جویی مصرف برق در سال گذشته توسط دستگاه‎های اجرایی استان اشاره کرد و یادآور شد: اگر سال گذشته ۲۰ مگاوات صرفه‎جویی داشتیم با تمهیدات لازم تلاش می‎کنیم که این عدد امسال افزایش یابد تا با مشکلات خاموشی روبه‎رو نشویم.

غراوی افزود: درخواست داریم یک خط ۵ مگاوات برای شهرستان گمیشان در نظر گرفته شود و مجتمع‎های پرورش میگو این شهرستان نیاز به تامین برق نیاز دارد.

وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان گلستان به تامین برق و زیرساخت‎ها تاکید شد، متذکر شد: برای رفع مشکلات انرژی استان نیاز به صرف هزینه است./ شبستان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۱

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53157

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک