کرونا 300x167 - تعیین شیر یا خط دست خودمان استترکمن نیوز:  ویروس ویرانگر کرونا عزیزانمان را یکی پس از دیگری در جلوی دیدگانمان به قبرستان هدایت می‌کند.

ضربه مهلک این ویروس بر اقتصاد و زندگی همه مردم بدجوری چمبره زده است.

اما با همکاری آحاد ملت در گنبدکاووس حالت افزایشی حداقل در چند روز اخیر پیدا نکرده است. شاید به زبان ساده‌تر بتوان گفت که آیا می‌خواهیم روزهای سیاه را بابت کرونا در پیش داشته باشیم یا روزهای آفتابی؟

در چند روز اخیر آنچه که در خیابان‌ها و مغازه‌ها با هجوم مردم به فروشگاه‌های خرید مشاهده می شود نباید خیلی به ریشه‌کن کردن این ویروس امیدوار باشیم.

دیگر درمان و به زباله‌دانی انداختن این ویروس به تفکر و نوع رفتار ما در زندگی اجتماعی مربوط می‌شود. بدور از هر گونه تعارف برای در امان ماندن از این بیماری کشنده، باید هر گونه تجمعات در ایام عید، دید و بازیدهای عید، و هر آنچه که موجب بیداری این ویروس هستند را ممنوع کنیم.

شهروند عزیزتر از جانم در روزهای اخیر شاهد جان دادن بسیاری از همشهریانمان که برخی از این عزیزان از سرمایه‌های بزرگ اجتماعی این جامعه بودند بودیم، دیگر نگذاریم با شکستن پروتکل‌های بهداشتی و حضور بی‌مورد در فروشگاه‌ها و خیابان سونامی کرونا تکرار شود.

بیاییم با اتحاد و همدلی در خانه نشستن را برای زنده‌ماندن و حفظ کرامت انسانی در روزهای عید تجربه کنیم تا در روزهای آتی با نشاط کامل در کنار خانواده باشیم. اگر این چند روز را بدور از هیاهو در خانه باشیم میتوان شاهد نزول کرونا و به قعر رفتن این ویروس ناخوانده باشیم.

گزارش از؛ شیرمحمد شیروانی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱:۱۲

۰۷ مرداد ۱۳۹۹

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک