«مساله انتخابات» در شرایط این روزها و ...تورکمن نیوز: ثبت نام بیش از ۳۰ نفر از کاندیداهای ترکمن برای پوشیدن شنل قهرمانی در روز رای گیری، نگرانی‌های وسیعی را در بین مردم به وجود آورده است.

خیلی از کاندیداها صرفا برای دیده شدن آمده اند و برخی دیگر با برنامه و حس رقابت با رقبا. فاجعه بارترین روی سکه چند شقه شدن یاش‌اولی‌هاست که هر یک مدعی یاش‌اولی گری در گنبدکاووس هستند.

اما مردمی که به واسطه گرانی سعی در گذران آبرومندانه معیشت خود هستند، از شتر سواری آقایان هاج و واج مانده اند نزد هر یک از دوستداران انتخاباتی می‌رویم از تعدد ثبت نام کنندگان مینالند.

اما واقعا با کدامین پارامتر می‌توان از این گذر برای به حداقل رساندن این افراد عبور کرد.دکتر ناصر قلی سارلی یکی از باسوادان و پتانسیل‌های ترکمن صحرا در مورد نحوه گزینش یاش‌اولی‌ها برای انتخاب کاندیدا مورد وثوق مردم می گوید.

بهتر است یاش‌اولی ها نشستی را با کاندیداها از همین امروز شروع کنند تا با فراغ خاطر و فرصت کافی کاندیدای مورد حمایت را به مردم معرفی کنند.

دکتر سارلی با بیان اینکه در دو مرحله می‌توان گزینش کرد. در مرحله اول نزدیک ۶ یا ۷ نفر را انتخاب کنند و در مرحله آخر از تعداد این کاندیدا قطعا یک یا دو نفر را انتخاب خواهند کرد پیشنهاد می‌دهد.

اما دکتر اشاره ای نداشت مبنی بر کدام یاش‌اولی ها آسیب شناسی بر روی انتخابات دوره یازدهم این نوید را میدهد که یاش‌اولی ها، قبل از اینکه کاندیداها متحد شوند، خود یاش‌اولی گری باید غربال گری شود.

شفاف سازی به عینیت برای مردم عیان شود.پس آقایان یاش‌اولی همت گمارده برای سامان دادن انتخاب کاندید، خود از فیلتر مردم گزینش و متحد شوید و بساط چند گانه یاش‌اولی را جمع کنید.

✍️ شیر محمد شیروانی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Besya
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۴۳

۰۲ دی ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک