تصویب ۴ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح گردشگری آشورادهگلستان-ترکمن نیوز-  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با اشاره به وضعیت قول‌های رئیس جمهور در سفر آذرماه سال ۹۳ به مردم استان گفت: طرح گردشگری آشوراده یکی از این قول‌ها بود که برای سال آینده ۴ میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  میرمحمد غراوی صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به وضعیت قول‌های رئیس جمهور به مردم استان در آذرماه سال ۹۳ اظهارداشت: برخی قول‌های رئیس جمهور به شرایط خوبی رسیده است. از جمله پروژه راه آهن گرگان– بجنورد- مشهد که احداث آن با استفاده از فاینانس چین در دستور کار قرار گرفته است. پروژه به عقد قرارداد رسیده و دولت هم سهم ۱۵ درصد خود را در ۲۱ آذرماه امسال تصویب کرده است.

وی درباره وضعیت طرح گردشگری آشوراده گفت: رئیس جمهور قول داده بود که آشوراده به مرکز بزرگ گردشگری تبدیل شود. در یکسال اخیر مجوزهای مختلفی را گرفتیم و پس کرانه آن در ساحل بندرترکمن کلنگ‌زنی شده است اما برای اجرا نیاز به پیگیری ملی دارد.

 

غراوی بیان داشت: برای این طرح در لایحه بودجه سال آینده ۴ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که برای تامین زیرساخت‌های طبیعت‌گردی در جزیره آشوراده هزینه می‌شود.

وی درباره قول رئیس جمهور برای زهکشی اراضی کشاورزی و منابع آبی استان گلستان گفت: بحث زهکشی در سفر نخست دکتر روحانی به استان مطرح شد و اجرای

۲۲ هزار هکتار زهکشی در استان به تصویب رسید. هرچند همان زمان هم اعلام شده بود که زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار نیز دستور کار قرار خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اضافه کرد: امروز ۲۲ هزار هکتار زهکشی که رئیس جمهور قول داده بود به اتمام رسیده است و تلاش می‌کنیم این طرح در اراضی اولویت‌دار به اجرا درآید.

وی به منطقه آزاد اینچه‌برون به عنوان یکی دیگر از قول‌های رئیس جمهور به مردم گلستان اشاره کرد و گفت: دولت به تعهدات خود در این زمینه عمل کرده است. لایحه مناطق آزاد به مجلس رفته و در حال حاضر هم شورای نگهبان ایراداتی به آن گرفته است که باید رفع شود.

غراوی بیان داشت: تأمین سرمایه گذاری از طریق هلدینگ‌ها برای احداث‌ برخی پروژه‌ها مانند سد قره‌چای از دیگر قول‌های رئیس جمهور بود که متأسفانه هنوز به نتایج اولیه هم نرسیده است.

وی گفت: رئیس جمهور در سفر آذرماه سال ۹۳ به مردم استان قول داده بود که در مدت ۵ سال سد نرماب به بهره‌برداری برسد؛ با توجه به افزایش اعتبارات این پروژه انتظار داریم این سد سال آینده آبگیری شود.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:tasnim

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۰

۲۹ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

42272

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک