تصویب کلیات لایحه بودجه سال آتی در کمیسیون اقتصادیاقتصادی-ترکمن نیوز-  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر نفت و رئیس سازمان امور مالیاتی به منظور بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ برگزار شد که در این نشست موضوعات مربوط به بخش درآمدی و هزینه‌ای مورد بررسی قرار گرفته و سپس به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسات آینده اعضای کمیسیون جزئیات بودجه را بر اساس پیشنهادات نهایی کرده و گزارش جمع‌بندی آن ارائه می‌شود، افزود: بر اساس گزارش‌های ارائه شده ۱۴ میلیارد دلار منابع ارزی در بودجه ۹۸ به کالاهای اساسی اختصاص یافته که بر این اساس قیمت کالاها باید شبیه قیمت سال ۹۶ باشد چرا که ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاها اختصاص می‌یابد.

می‌توان در سال آینده پایه‌های جدید مالیاتی همانند مالیات بر عائدی و فرارهای مالیاتی را اضافه کرد
وی با تأکید بر اینکه باید یارانه پنهان در اقتصاد کشور تصمیم‌گیری و اقدامات خاصی در این حوزه پیگیری شود، ادامه داد: موضوع مهم دیگر در بودجه بحث مالیات و درآمدهای مالیاتی است که عمدتاً به دو بخش مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده بازمی‌گردد که در این نشست گزارشی درباره وضعیت تحقق آن ارائه شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان در سال آینده پایه‌های جدید مالیاتی همانند مالیات بر عائدی و فرارهای مالیاتی را به درآمدهای مالیاتی اضافه کرد، گفت: در حوزه فروش نفت پیش‌بینی لازم برای فروش به روش‌های مختلف تمهید شده تا بتوان میزان فروش نفت را بیش از رقم پیش‌بینی شده در لایحه بودجه محقق کرد.

پورابراهیمی افزود: دستور کار دیگر کمیسیون بررسی مواد اعاده شده از صحن علنی مجلس در خصوص صندوق مکانیزه فروش بود که پس از اصلاحاتی در کمیسیون مصوب شد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۷

۱۰ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42909

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک