تصمیم 300 هندوی دالیت برای مسلمان شدن در سال 2020تورکمن نیوز:  ۳۰۰۰ هندوی دالیت که به گروهی از هندوها اطلاق می شود تصمیم گرفته اند در سال جدید میلادی به دین اسلام مشرف شوند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از « timesnownews»،حدود سه هزار «دالیت» که به گروهی از هندوها اطلاق می شود تصمیم گرفته اند که در سال جدید میلادی ،هندوئیسم را رها کرده و به اسلام روی بیاورند.

این گروه از هندوها که در «متوپالایمان» در منطقه « Coimbatore» زندگی می کنند  در روز پنجم ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی در مراسمی ویژه،مسلمان می شوند.

این گروه از دالیت ها اعلام کرده اند که در آیین هندو مورد ظلم و ستم قرار گرفته اند و می خواهند به دینی روی بیاورند که اصل و اساس آن بر پایه احترام به نوع بشر بدون توجه به فرقه،نژاد،دین یا رنگ پوست است.

هندوها نه تنها مسلمانان را مورد آزار و اذیت قرار می دهند بلکه به خودشان نیز رحم نمی کنند و فرقه هایی از آیین هندوئیسم را مورد تبعیض قرار داده و از نظام طبقاتی خود حذف می کنند.

خبر مسلمان شدن این سه هزار دالیت را سازمانی به نام «تامیل پولیگال» اعلام کرد که خواستار عدالت در مورد دالیت هایی است که به هر دلیلی کشته می شوند اما عدالت برای گرفتن حقوق آنها اجرایی نمی شود.

 

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۳۲

۱۱ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

66898

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک