تشکیل کمیسیون بررسی افزایش مبادلات تجاری در پایانه‌های مرزی ایران و ترکمنستان ترکمن نیوز:  وزیر حمل و نقل جمهوری ترکمنستان از تشکیل کمیسیونی برای بررسی افزایش مبادلات تجار ی در پایانه های مرزی ایران و ترکمستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بایرام گلدی عوض اوف وزیر حمل و نقل جمهوری ترکمنستان در نشست سه جانبه بررسی همکاری‌های حمل و نقل و ترانزیت جمهوری اسلامی ایرانترکمنستان و ازبکستان  که به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد، از انجام تهمیداتی برای مقابله با شیوع کرونا خیر داد و گفت: تمام رانندگان رانندگان در مرزها به لحاظ ابتلا به بیماری کوید ۱۹ کنترل می شوند و در زمینه ریلی نیز این کنترل‌ها صورت می گیرد.

وی ادامه داد: طی صحبت با طرف ایرانی قرار است کمیسیونی متشکل از نمایندگان دو کشور تشکیل شود و برای افزایش مبادلات در پایانه‌های مرزی سرخس، لطف آباد و گودان تدابیر لازم پیش بینی شود.

عوض اوف افزود: ما نیز تلاش می کنیم تا ۱۰ روز آینده کار نصب تونل‌های ضدعفونی کننده به پایان برسد، دستگاه‌هایی که نصب می کنیم توسط کارشناسان مورد تایید قرار می گیرد.

وی همچنین درباره درخواست وزیر راه و شهرسازی کشورمان مبنی بر حل مشکل ۵ کامیون ایرانی که حدود ۲ ماه است در مرزهای ترکمنستان و ازبکستان متوقف شده اند نیز عنوان کرد: تمام تدابیر لازم را به کار می گیریم تا این مشکل را حل کنیم، همچنین نصب ۲۰۰ متر ریل باقی مانده در سرخس را نیز پیگیری خواهیم کرد.

عوض اوف ادامه داد: موضوع جمع آوری پل قدیمی سرخس را نیز پیگیری کرده ایم و در این باره مشکلی وجود ندارد.

وزیر حمل و نقل جمهوری ترکمنستان تاکید کرد: تعداد واگن‌هایی که در مرز ایران و ترکمنستان هستند را ظرف ۱۰ روز آینده حل خواهیم کرد و با راه اندازی تونل‌ها تردد واگن‌ها نیز از سر گرفته می شود.

همچنین الیار غنی اوف وزیر حمل و نقل ازبکستان نیز با اشاره به این که طرف ایرانی و ازبکستانی به شدت ملزم به استفاده از پروتکل‌های مربوط به قرنطینه هستند، از وزیر حمل و نقل ترکمنستان خواست تا هر چه زودتر تکلیف تجمیع واگن‌ها در مرز ایران و نیز ازبکستان را مشخص کند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۲

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75169

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک