تشکیل کمیته بررسی استحکام بنا در مناطق سیل‎زده گلستانگلستان-ترکمن نیوز:  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: کمیته بررسی استحکام بنا در مناطق سیل‎زده استان به ویژه در شهرهای آق‎قلا و گمیشان تشکیل می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد حمیدی اظهار کرد:در آخرین روزهای سال ۹۷ که استان گلستان کم ‎نظیرترین بارش‎ها را شاهد بود؛ منجر به آسیب‎ دیدن اکثر شهرهای گلستان ویژه آق‎قلا و گمیشان و روستاهای تابعه شد.

وی افزود: باتوجه به اینکه بیش از یک هفته است که منازل مسکونی شهرها و روستاهای سیلزده در آب است، امکان آسیب به استحکام بنای ساختمان‎ها متصور است.

حمیدی ادامه داد:  در جلسات مدیریت بحران آق‎قلا و گمیشان مصوب شد؛ در هر شهرستان سیلزده کمیته ای تشکیل و قبل از بازگشت خانواده‎ها، استحکام بنای ساختمان را بررسی و در صورت نداشتن استحکام اقدام مناسب برای جلوگیری از آسیب به خانواده‎ها صورت گیرد.

وی از تشکیل کمیته بررسی استحکام بنا در مناطق سیل‎زده استان به ویژه در شهرهای آق‎قلا و گمیشان خبر داد.

حمیدی اظهار کرد: در آخرین روزهای سال ۹۷ که استان گلستان کم‎نظیرترین بارش‎ها را شاهد بود منجر به آسیب‎ دیدن اکثر شهرهای گلستان ویژه آق‎قلا و گمیشان و روستاهای تابعه شد.

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه بیش از یک هفته است که آب در منازل مسکونی شهرها و روستاهای سیلزده در آب است امکان آسیب به استحکام بنای ساختمان‎ها متصور است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: بنابراین در جلسات مدیریت بحران شهرستان‎های آق‎قلا و گمیشان با حضور معاون وزیر کشور و سرپرست معاونت اقتصادی استانداری مصوب شد در هر شهرستان کمیته متشکل از نماینده فرمانداری، بنیاد مسکن و نظام مهندسی تشکیل و قبل از برگشت خانواده‎ها استحکام بنای ساختمان را بررسی و در صورت نداشتن استحکام اقدام مناسب برای جلوگیری از آسیب به خانواده‎ها صورت گیرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۵۸

۱۵ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50740

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک