دفاعی زنان عربستان.jpg1  300x158 - تشکیل اولین تیم دفاع مدنی زنان در عربستانتورکمن نیوز:  ۱۵ زن سعودی در منطقه تبوک اولین تیم دفاع مدنی زنان در این منطقه را تشکیل دادند. این تیم یک گروه داوطلب موسوم به “تیم ایمنی زنان” است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   به نقل از روزنامه عکاظ، این تیم با گذراندن دوره‌های آموزشی در زمینه امنیت و ایمنی در منازل و یا اماکن دولتی و خصوصی در تبوک، درصدد همراهی نیروهای دفاع مدنی عربستان در عملیات نجات و تخلیه در صورت رخ دادن حادثه و آتش‌سوزی در اماکن حضور بانوان مانند مدارس، دانشگاه‌ها و تالارهای جشن هستند.

در همین راستا، فاطمه سلیمان البلوی، مدیر اداره امنیت و ایمنی در آموزش تبوک در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی عربستان (واس) اظهار کرد: این تیم توسط اداره کل دفاع مدنی در منطقه تبوک و اداره امنیت و ایمنی در آموزش تبوک تشکیل شده است تا در شرایطی که نیاز به حضور زنان است مانند اورژانس مدارس، اماکن عمومی و پناهگاه‌ها به تیم‌های دفاع مدنی کمک کنند.

وی افزود: این تیم از دختران با سن و مدارک تحصیلی مختلف تشکیل شده است تا در آینده کمپین‌هایی را برای گسترش فرهنگ آگاهی از امنیت و توجه به ایمنی میان تمامی اعضای جامعه و به ویژه زنان به راه بیندازند. نقش واقعی آنها محدود به توانایی‌های آنها مانند ارائه کمک‌های اولیه و مراقبت از کودکان و مادران در پناهگاه‌ها است و مغایر با مقررات قانونی و آداب و رسوم نیست.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۱

۱۸ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65625

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک