hangmarzi gonbad 300x208 - تشریح اقدامات هنگ مرزی اترک گنبد به مناسبت هفته ناجاگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان با تشریح اقدامات انجام شده به مناسبت هفته ناجا (۱۳ تا ۱۹ مهر) گفت: اهدای خون توسط کارکنان، ویزیت رایگان مرزنشنیان، ارائه خدمات دامپزشکی و برگزاری جشنواره بازی های بومی و محلی از جمله اقدامات هنگ در این هفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سرهنگ محمدرضا سراوانی روز دوشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران  گفت: در دومین روز از هفته نیروی انتظامی ۳۱ نفر از پرسنل پایور و وظیفه هنگ مرزی اترک با هدف کمک به بیماران نیازمند حدود ۱۴ هزار سی سی خون اهدا کردند.
افزود: پس از اعلام آمادگی پرسنل برای اهدای خون، تیم سیار پایگاه انتقال خون گنبدکاووس درمحل ستاد هنگ مرزی و نمازخانه آن مستقر شده و اقدام به خون گیری نمود.
وی، ویزیت رایگان ۷۲ نفر از شهروندان شهر مرزی اینچه برون را از دیگر اقدامات هنگ مرزی اترک به مناسبت هفته ناجا ذکر کرد و گفت: یک تیم پزشکی متشکل از یک پزشک عمومی، دو پرستار و یک مشاور با حضور در مسجد جامع این شهر علاوه بر ویزیت شهروندان به ۳۲ نفر از آنان نیز خدمات مشاوره ارائه و تعداد ۱۱۰ برگ بروشور حاوی اطلاعات بهداشتی و سلامت توزیع کردند.
سرهنگ سراوانی اضافه کرد: در سومین روز از بزرگداشت هفته ناجا یک تیم دامپزشکی و تغذیه دام از مرزبانی گلستان نیز باحضور در مجموعه روستاهای دوزالوم بخش داشلی برون اقدام به معاینه ۷۱ راس دام سبک و سنگین مردم این روستا و نیز ارائه خدمات مشاوره دامی به صورت رایگان کردند.
وی همچنین از برگزاری جشنواره بازی های بومی و محلی ویژه مرزنشینان حوزه ماموریتی هنگ مرزی اترک (شرق گلستان) در روز گذشته خبر داد و گفت: این جشنواره در سه رشته کشتی ترکمنی (گورش)، طناب کشی و تیراندازی به اهداف پروازی باحضور ۱۲۰ نفر در روستای دوزالوم بخش داشلی برون گنبد برگزار شد.
فرمانده هنگ مرزی اترک ادامه داد: درپایان این جشنواره فرهنگی و ورزشی به نفرات برتر دو رشته تیراندازی و کشتی گورش و نیز تیم برتر رشته طناب کشی هدایایی به رسم یادبود از سوی مرزبانی اهدا شد.
سرهنگ سراوانی گفت: به مناسبت هفته ناجا، هنگ مرزی اترک گلستان، افزون بر یکصد برنامه متنوع فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و مذهبی پیش بینی کرده که هم اکنون درسطح پاسگاه های مرزی درحال اجرا می باشد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۳

۱۶ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37238

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک