شدن شرایط ساخت وساز برای روستاییان بومی گلستان 1 300x190 - تسهیل شدن شرایط ساخت وساز برای روستاییان بومی گلستانگلستان – ترکمن نیوز – مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گلستان از تصویب مصوبه ای در جهت تسهیل شرایط ساخت و ساز برای بومیان روستاهای استان با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،«حسن خسروی» در اظهار کرد: با توجه به تفاهم نامه بین سازمان امور اراضی کشور و بنیاد مسکن، از‌ ۲۸ بهمن ماه سال ۹۳ عملا ساخت مسکن روستایی و الحاق آن به بافت با ابهام مواجه بود.«حسن خسروی» اظهار کرد: با توجه به تفاهم نامه بین سازمان امور اراضی کشور و بنیاد مسکن، از‌ ۲۸ بهمن ماه سال ۹۳ عملا ساخت مسکن روستایی و الحاق آن به بافت با ابهام مواجه بود.
وی افزود: در این تفاهم نامه الحاق بافت موردی در خارج از بافت روستاها مشمول عوارض می شد و همچنین دوره ۱۰ ساله طرح هادی آن باید سپری می شد.
وی افزود: اخیرا با حضور شخص استاندار گلستان برای نخستین بار طی ۲۰ سال اخیر در کمیسیون تبصره(۱) ماده(۱) سازمان جهادکشاورزی استان مصوبه ای درخصوص تامین مسکن روستاییان داشتیم.
خسروی ادامه داد: بر اساس این مصوبه اجازه الحاق موردی به بافت روستا در صورت گذشت ۵ سال از طرح هادی داده شده و همچنین برای روستاییان ساخت و ساز تا ۵۰ متر خارج از بافت روستا عوارض تعلق نمی گیرد.
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گلستان تاکید کرد: با این کار از مهاجرت بی رویه از روستاها به شهر و رشد حاشیه نشینی جلوگیری می شود.
وی خاطرنشان کرد: ضوابط اجرایی این مصوبه بعد از جلسه ای که با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهیم داشت طی هفته های آینده ابلاغ خواهد شد.

لینک عضویت در کانال

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: isna.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۱

۱۷ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31494

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک