گلستان,استاندار,جلسه کارگروه اشتغال استان,تسهیلات ارزان قیمت روستاییگلستان-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان از تعیین ۴ کارگروه ویژه برای استقرار در بانک های طرف قرار داد با تسهیلات ارزان قیمت روستایی و بررسی پرونده های ارجاع شده به این بانک ها خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل روابط عمومی استانداری، دکتر سید مناف هاشمی، در کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: از صبح فردا، ۴ کارگروه به سرپرستی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری و مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری در ۴ بانک طرف قرارداد به منظور پرداخت تسهیلات ارزان قیمت روستایی مستقر می شوند.
وی افزود: وظیفه هر یک از این کارگروه ها که حدود ۸ نفر عضو شامل مدیران کل یا معاونین یا نماینده دستگاه های اجرایی دارند و بیشترین پرونده را نماینده سازمان برنامه و بودجه استان دارد، بررسی پرونده های متقاضی دریافت تسهیلات ارزان قیمت روستایی و رفع نواقص و اشکالات به منظور تسهیل در انجام کار است.
دکتر هاشمی گفت: شهروندان و روستاییان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رفع ابهامات در زمینه های میزان و سقف تسهیلات، میزان تضامین و وثیقه، نحوه تکمیل و رفع اشکال پرونده و … را به این ۴ کارگروه مستقر در ۴ بانک کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید مراجعه نمایند.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در این جلسه، علاوه بر این تصمیم که در حوزه محلی بود، تصمیمی نیز در حوزه ملی گرفته و مقرر شد ضمن مکاتبه با هیأت دولت، وزارت کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ایرادات و یا دستورالعمل های دست و پاگیری که در آیین نامه ها وجود دارد اصلاح شود.
دکتر هاشمی تأکید کرد: اعتقاد داریم اگر استانداران مسئول جذب این اعتبارات هستند باید بانک هایی که طرف قرارداد قرار می گیرند را خودشان انتخاب کنند.
وی ادامه داد: همه این اقدامات برای تسهیل در انجام کار است و امیدواریم طی دو یا سه هفته آینده شاهد تحول در تحقق جذب اعتبارات باشیم.
استاندار گلستان با بیان اینکه در حال حاضر کل مبلغ پرداختی این اعتبارات در کل کشور ۶ درصد است و در استان گلستان ۱۰ درصد، تصریح کرد: هرچند ممکن است نسبت به برخی استانها وضعیت بهتری داشته باشیم اما این آمار به هیچ عنوان رضایت بخش نیست و باید بیشتر تلاش کنیم.
دکتر هاشمی در پایان اظهار امیدواری کرد این الگوی استان، الگویی قابل قبول و اجرایی باشد تا بتوانیم آن را جهت اجرا در سطح کشور ارائه دهیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۱

۰۳ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

24976

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک