شهردار گنبدکاووس:

تزریق اعتبار 105 میلیارد تومانی برای بازآفرینی محلات گنبدکاووساخبار گنبدکاووس- تورکمن نیوز- شهردار گنبدکاووس با اشاره به اینکه گنبدکاووس به عنوان یکی از شهرهای هدف طرح بازآفرینی شهری قرار دارد، گفت: ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار برای بازآفرینی محلات گنبدکاووس پیش بینی شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل از فارس، منصور طعنه گنبدی با اشاره به اینکه با تدبیر وزارت کشور و با توجه به اهمیت مناطق حاشیه‌نشین در حوزه اجتماعی طرح بازآفرینی شهری در گنبدکاووس نیز اجرایی شده است، اظهار کرد: در مدت اجرای این طرح اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و برنامه‌ریزی برای توسعه در این مناطق با نظرات کارشناسان و محققان این بخش به انجام رسیده است.

وی با بیان اینکه بر اساس طرح ارائه شده از سوی گروه مشاور و مصوبات صورت گرفته بالغ بر ۱۰۵ میلیارد تومان برای بازآفرینی شهری در گنبدکاووس هزینه خواهد شد، افزود: ۵۲ میلیارد از این اعتبار از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری و ۵۳ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری تامین خواهد شد.

شهردار گنبدکاووس با تاکید بر اینکه احیای بافت فرسوده به ویژه در منطقه مسکونی یکی از مهم‌ترین اقدامات ما در این طرح خواهد بود، خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیم ستاد بازآفرینی شهری در استان گلستان بیش از ۲ هزار و ۷۹۲ منزل مسکونی در مناطق حاشیه‌نشین گنبدکاووس و گرگان بازسازی و یا با شیوه جدید ساخته خواهند شد.

طعنه گنبدی با تاکید بر اینکه اعتبارات در این حوزه باید به وسیله طرح اجرایی و میزان پیشرفت کار جذب شود، گفت: با عنایت ویژه وزارت کشور و استانداری در صورت اقدام عاجل و اجرای بی‌نقص کار قطعا اعتبارات بسیار خوبی در این حوزه برای گنبدکاووس اختصاص خواهد یافت.

وی همچنین از عقد تفاهم نامه ۱۱۰ میلیون تومانی میان شهرداری گنبدکاووس و اداره کل اجتماعی استانداری گلستان مبنی بر ساخت مرکز نگهداری متکدیان در گنبدکاووس خبر داد و اضافه کرد: با تزریق این اعتبار بدون تردید این پروژه را در سال ۱۳۹۸ به اتمام رسانده و امیدواریم بتوانیم هرچه زودتر بخشی از مشکلات این حوزه را نیز حل کنیم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۸

۰۱ اسفند ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک