Chekderme 10A 300x185 - ترکمن ها برنج فوق العاده ای می پزندآشپزی- ترکمن نیوز- این غذا به علت نداشتن مرغ و گوشت برای افرادی که رژیم غذایی خاصی دارند بسیار مناسب بوده و به کسانی توصیه می‌شود که غذاهای نرم و کته دوست دارند چون این غذا به صورت کته درست می‌شود و بسیار نرم و مناسب افراد مسن است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، همچنین این پلو بسیار سریع حاضر شده و در ضمن جزء کم‌هزینه‌ترین غذاهایی است که ویتامین‌ها و فیبرهای لازم را در خود دارد.

در این مطلب با طرز تهیه پلو ترکمنی آشنا می شوید.
چی لازم دارم:
برنج یک کیلوگرم
بادنجان یک کیلوگرم
گوجه‌ فرنگی دو کیلوگرم
پیاز سفید بزرگ سه عدد
سیب‌ زمینی ۲۵۰ گرم
زعفران دم‌ کرده دو قاشق غذاخوری
زرد چوبه یک قاشق مرباخوری
نمک به میزان لازم
روغن مایع نصف پیمانه
چه جوری درست میشه:
این غذا به علت نداشتن مرغ و گوشت برای افرادی که رژیم غذایی خاصی دارند بسیار مناسب بوده و به کسانی توصیه می‌شود که غذاهای نرم و کته دوست دارند چون این غذا به صورت کته درست می‌شود و بسیار نرم و مناسب افراد مسن است. همچنین این پلو بسیار سریع حاضر شده و در ضمن جزء کم‌هزینه‌ترین غذاهایی است که ویتامین‌ها و فیبرهای لازم را در خود دارد.
ابتدا پیازها را نگینی کرده و سرخ می‌نماییم. سیب‌زمینی و بادنجان‌ها را نگینی درشت خرد کرده، در روغن تفت می‌دهیم. سپس گوجه‌فرنگی‌ها را پوست گرفته و رنده درشت کرده و به مواد اضافه می‌نماییم. پس از ۱۰ دقیقه که تفت دادیم و گوجه‌فرنگی به خورد پیاز، بادنجان و سیب‌زمینی رفت، نمک، زردچوبه و یک قاشق زعفران را به مواد اضافه می‌کنیم. برنج را شسته و با روغن به مواد اضافه می‌نماییم. این غذا پس از ۳۰ دقیقه آماده است از زعفران باقی‌مانده برای تزیین غذا استفاده می‌نماییم.
نکته:
در گذشته این غذا را با روغن حیوانی می‌پختند اگر دوست دارید می‌توانید به جای روغن مایع از روغن حیوانی یا کره استفاده نمایید.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: پایگاه خبری ربیع

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۲

۱۰ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39112

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک