ترکمنستان و داغستان روسیه قصد احیای حمل‌ونقل دریایی در دریای خزر در سال ۲۰۱۹ را دارند اخبار بین الملل– ترکمن نیوز- نماینده تجاری روسیه در ترکمنستان گفت: قصد ایجاد یک سرویس کشتیرانی در دریای خزر در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ پیش از برگزاری اولین مجمع اقتصادی خزر را دارند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از «Sng.Today»، الکساندر اِلیزاروف نماینده تجاری روسیه در ترکمنستان در دیدار با نماینده دولتی جمهوری داغستان روسیه، آرتیوم اِزدونُوف در شهر ماخاچ‌قلعه اظهار داشت: عشق‌آباد و ماخاچ‌قلعه ارتباط بین‌دریایی خود در دریای خزر را در سال ۲۰۱۹ دوباره برقرار خواهند کرد.

گزارش شده که برای راه‌اندازی هشت کشتی از پایتخت داغستان به بندر دریایی بین‌المللی ترکمن‌باشی برنامه‌ریزی شده است، که مشترکاً با مؤسسات روسی که در زمینه صادرات غیرنفتی فعالیت می‌کنند، انجام خواهد شد.

همان‌طور که اِلیزاروف اشاره کرد، مطالعات به‌ روی حمل‌ونقل کالا، فرصت‌های بسیار زیادی برای توسعه کریدورهای بین‌المللی”شمالی ــ جنوبی” و “غربی ــ شرقی” و چشم‌انداز مناسبی برای آینده را نشان می‎دهد. ما قصد داریم یک سرویس کشتیرانی در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ را بازگشایی کنیم و امیدواریم این اتفاق پیش از برگزاری اولین مجمع رخ دهد.

بندر دریایی تجاری ماخاچ‌قلعه، که حجم بالقوه محموله بار بیش از ۳۰ میلیون تن در سال در آن تخمین زده شده است، تنها دروازه دریایی روسیه است که در تمام طول سال فعالیت می‌کند. در جریان این دیدار، طرفین همچنین به چشم‌انداز مجمع اقتصادی خزر اشاره کردند، که تصمیم به برگزاری آن در سال آینده در ترکمنستان، در نشست پنجم تاریخی سران کشورهای حوزه خزر گرفته شده است.

پیشتر، قربانقلی بردی محمداف رئیس جمهوری ترکمنستان در ۱۲ آگوست ۲۰۱۸ در اجلاس پنجم سران کشورهای حاشیه خزر در آکتائو (قزاقستان) پیشنهاد کرده بود که اولین مجمع اقتصادی خزر در سال ۲۰۱۹ در جمهوری ترکمنستان برگزار شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۲

۳۰ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40557

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک