قربانقلی بردی‌محمداف:

ترکمنستان-ایتنانیوز- رئیس جمهور ترکمنستان گفت: دولت در کنار سایر بخش‌ها و یگان‌های نیروهای مسلح این کشور، تقویت بنیه فنی و تجهیزاتی نیروهای نظامی دریای خود را نیز در خزر به صورت سیستماتیک ادامه خواهد داد.

Turkmenistan 19 M Itna - ترکمنستان صیانت از مرزهای دریای خود را در خزر تقویت می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، به نقل از خبرگزاری دولتی ترکمنستان، «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در پیام تبریک به مناسبت سالگرد تأسیس نیروهای نظامی دریایی این کشور از تقویت صیانت از مرزهای دریای خزر خبر داد.

در این پیام آمده است: دولت در کنار سایر بخش‌ها و یگان‌های نیروهای مسلح این کشور، تقویت بنیه فنی و تجهیزاتی نیروهای نظامی دریای خود را نیز در خزر به صورت سیستماتیک ادامه خواهد داد.

مهارت نیروهای مسلح به خصوص مرزبانان دریایی افزایش یافته و این نیروها مهارت و توان دفاعی خود را در برگزاری تمرینات و رزمایش‌های مختلف به نمایش گذاشتند.

در آینده توجه بیشتری به تقویت پایگاه مادی و فنی این گروه جهت افزایش قابلیت‌های دفاعی نیروهای نظامی که اطمینان از مصونیت و یکپارچگی مرزهای دریایی ما را حاصل می‌کنند، مبذول خواهیم داشت.

برطبق دکترین نظامی تأمین امنیت در ترکمنستان یکی از بخش‌های اولویت‌دار سیاست دولت تعیین شده است و به همین دلیل نیز برای اولین بار در تاریخ این کشور فرماندهی نیروهای دریایی ترکمنستان در ساحل ترکمنی دریای خزر تشکیل شد.

جهت حفاظت و حراست مرزهای دریایی و آبی و نیز تربیت نیروهای متخصص نظامی برای کشتی‌های وزارت دفاع و نیروهای مرزبانی ، دانشکده نظامی دریایی افتتاح شد.

هرچند ترکمنستان در سال‌های پس از فروپاشی نگاه خود به دریای خزر را به عنوان دولتی بی‌طرف بر اصل همکاری با تمام دولت‌ها و قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی استوار کرده بود، اما در سال‌های پایانی حکومت «صفرمراد نیازوف» رئیس جمهور فقید و پس از آن، روی کار آمدن قربان‌قلی بردی‏‌محمداف، رئیس جمهور جدید در سال ۲۰۰۷ میلادی، سیاست این کشور در دریای خزر به تدریج با تغییراتی روبرو شد و در شرایط جدید عشق‌آباد گسترش قدرت خود در این دریا را مجدانه پیگیری می‌کند.

گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۶

۱۸ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

4738

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک