کارشناس مسائل منطقه:

آسیا و اقیانوسیه-ترکمن نیوز- کارشناس مسائل منطقه با اشاره به سیاست بی‌طرف دولت ترکمنستان گفت: تهدیدات ناشی از درگیری‌ در مرزهای مشترک با افغانستان بسیار بالا است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  در بیشکک، «نیکیتا میندکاویچ» عضو شورای امور خارجه دولت روسیه اظهار داشت: افراط‌گرایان در مرزهای ترکمنستان دولت این کشور را ضعیف می‌دانند و معتقدند با وجود مشکلات اجتماعی از جمله کمبود محصولات غذایی و بحران اقتصادی دولت مشکلات زیادی دارد.

این کارشناس ادامه داد: همچنین به دلیل سیاست بی‌طرفی و عدم علاقمندی ترکمنستان به عضویت در سازمان‌های منطقه‌ای در صورت ایجاد شرایط اضطراری کمک به این کشور دشوار خواهد بود.

مدیتکاویچ خاطر نشان کرد: در مقایسه با مرزهای دیگر کشورهای آسیای مرکزی عواقب درگیری‌ در مرزهای ترکمنستان بسیار بالا است زیرا این کشور سیستم دفاعی مؤثری ندارد.

کارشناس روس با اشاره به عدم تلاش‌های دولت افغانستان در بخش مبارزه با طالبان در شمال این کشور گفت: بنابراین روسیه و سازمان پیمان امنیت جمعی به دنبال راه‌های ایجاد مذاکرات هستند تا افراط‌گرایان بفهمند اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی تحت حمایت «مسکو» قرار دارند و حمله به آنها عواقب جدی دارد.

میندکاویچ عنوان کرد: وضعیت در مرزهای تاجیکستان و افغانستان ثابت است زیرا نظامیان کشورهای سازمان امنیت جمعی از جمله روسیه و قزاقستان بر آن نظارت می‌کنند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۴

۱۹ خرداد ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک