ترکمنستان اجازه ورود واگن‌های غیرترکمن را نمی‌دهد ترکمنستان-ترکمن نیوز-  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌شمالی گفت: ترکمنستان اجازه ورود واگن های غیرترکمن را به کشور خود نمی‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ محمد صمدی درباره مشکلات صادرکنندگان به کشور مذکور اظهار کرد: واگن های حمل کالا به ترکمنستان فقط باید از نوع ترکمن باشد در غیر این صورت اجازه ورود به خاک آن کشور را ندارند.

وی افزود: طی چند ماه گذشته سفارش سیمان برای صادرات به کشور ترکمنستان و ازبکستان از این استان داشته ایم اما به علت مشکل مذکور نتوانسته ایم مقدار قابل توجهی از آن را صادر کنیم.

صمدی در ادامه بیان کرد: ایجاد مرکز تجاری و اقتصادی ایران در ترکمنستان یکی از ضرویات بحث صادرات در این استان است که البته تصمیم بر این گرفته شد تا در چند نقطه‌ای مرکزی اجاره شود اما به علت بروز مشکلاتی موفق به انجام آن کار نشدیم.

وی با اشاره به اینکه صدور ویزا و روادید از دیگر مشکلات تجار در این استان در ترکمنستان است، توضیح داد: یک ماه تا ۴۰ روز طول می کشد که تاجر برای انجام کار بازرگانی خود در ترکمنستان ویزا اخذ کند که این امر طولانی بوده و برای وی مشکل ساز شده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: برای حل این مشکل باید این مسئله بین دو کشور حل شود.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

منبع:اقتصادگران

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۷

۰۴ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46282

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک