ترکمنستان آماده برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۱۷

ashghabat 7sh 300x183 - پنجمین دور مسابقات هنرهای رزمی «عشق‌آباد 2017» AIMAG-2017اخبار ترکمنستان-تورکمن‌نیوز-  در تاریخ ۱۷ الی ۲۷ سپتامبر ماه سال ۲۰۱۷ میلادی در عشق‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان پنجمین دور بازی‌های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی AIMAG-2017 برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  دولت ترکمنستان برای برگزاری این بازی‌ها تدارکات گسترده دیده‌ است تا بازی‌های «عشق‌آباد ۲۰۱۷» که برای اولین بار به میزبانی یک کشور آسیای مرکزی برگزار می‌شود، به عنوان حادثه تاریخی در جهان ورزش ثبت شده ماندگار خواهد بود.
در چهارچوب آمادگی میزبانی عشق‌آباد از بازی‌های مذکور، علاوه بر تدارکات و آمادگی چندین دور مسابقات و همایش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای به صورت موفقیت‌آمیز برگزار شده و تاسیسات جدید احداث شده در این زمینه مورد آزمایش قرار گرفته اند.
این بازی‌ها قرار است تصویر منحصر به فرد ترکمنستان  به عنوان کشور الهام بخش و  باز بودن بر روی ملل و کشورهای دنیا و نیز آمادگی برای همکاری فعال در عرصه‌های مختلف، فرهنگ اصیل دیرین، ارزش‌های ملی، صمیمیت و مهمان نوازی مردم این مرزبوم را نشان دهد و نمایان سازد.

Olampic 7 1 Sh

بازی‌های آسیایی داخلی و هنرهای رزمی شامل رشته ورزش‌هایی مانند شطرنج، فوتسال، تنیس، بوکس تایلندی، سامبو، کراش، جوجیتسو، بولینگ، دوچرخه سواری، شنا، بسکتبال، وزنه برداری، ورزش ، تکواندو، رقص‌های ورزشی، کیک بوکسینگ، کشتی با کمربند، کشتی، بیلیارد، کنکور، کشتی ملی ترکمن و غیره می‌باشد.

Olampic 7 Sh

دولت ترکمنستان برای میزبانی از پنجمین دوره مسابقات بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی سال ۲۰۱۷، یک شهرک جدید المپیک مدرن احداث کرد که نظیر آن در آسیای مرکزی وجود ندارد و این دهکده المپیک در یکی از محل خوب و زیبای شهر عشق‌آباد احداث شده‌است. این دهکده شامل ۳۰ تاسیسات ورزشی منحصر به فرد بوده که مجتمع پارالمپیک و مجتمع پزشکی توانبخشی شامل آن هستند.
برای حرکت راحت در داخل دهکده المپیک  یک طرفه قطارچه برقی تردد خواهد کرد و تمامی تاسیسات این مجتمع را به همدیگر متصل می‌کند و جا به جای ورزشکاران و خدمه فنی آنها را آسان می‌سازد.

Olampic 7 3 Sh

علاوه بر این در دهکده المپیک عشق‌آباد هتل‌های مجهز و مدرن به ظرفیت ۱۲ هزار نفر و تاسیسات جانبی برای ورزشکاران و پرسنل فنی نیز احداث شده‌است.
در پنجمین دور بازی‌های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی عشق‌آباد ۲۰۱۷(AIMAG-2017) ورزشکاران از ۶۲ کشور  که دارای  کمیته ملی المپیک هستند،  از جمله ۴۵ کشور آسیایی و ۱۷ کشور اقیانوسیه و نیوزیلند شرکت خواهند کرد. به این ترتیب حضور زیاد ورزشکاران از ۶۲ کشور گواه بر آن می‌باشد که این بازها از بزرگترین مسابقات قاره آسیای جهان خواهد بود.
مسلم است که  چنین رویداد مهم بین‌المللی ورزشی، توجه مجامع بین‌المللی، متخصصان، هوادران و  گردشگران را به خود  جلب خواهد کرد.

 

انتشاردهنده: یاشار نیازی

گردآوری: گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: خبرگزاری دولتی ترکمنستان (TDH)

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۴۰

۰۷ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

694

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک