noorizad namazjome 300x225 - ترور عالم و روحانی شریف مولوی جمال زهی را شدیدا محکوم می کنیمگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به قتل روحانی شریف، مولوی عبدالغفور جمال زهی امام جمعه اهل سنت رضا آباد شهرستان رامیان این اقدام جنایی را شدیدا محکوم کرد و گفت: این رویداد تاسف بار دل همه مردم متدین و بخصوص جامعه روحانیت استان گلستان را به درد آورد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد روز ۹ آذرماه در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه افزود: امیدواریم عاملان این جنایت اسفناک هر چه سریعتر توسط دستگاه های مربوطه شناسایی و به سزای عمل ناجوانمردانه خود برسند.
وی تصریح کرد: ارتحال عالم جلیل القدر مولوی جمال زهی را به ارادتمندان و بخصوص خانواده محترم ایشان صمیمانه تسلیت گفته، از خداوند منان برای ایشان غفران واسعه الهی و برای بازماندگانش صبر جمیل مسئلت می نماییم.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخش دیگر از سخنان خود به دو نکته اخلاقی از منظر دین اسلامی اشاره کرد و افزود: حسادت یکی از بزرگترین دردهای اجتماعی انسان ها و مضرترین حس برای روح و قلب آدمی است و از جمله افعال مذموم در دین اسلام است.
حاج آخوند نوری زاد حسادت مومنین نسبت به یکدیگر را گناه برشمرد و افزود: سربلندی، پیشرفت علمی، اقتصادی و یا رزق و روزی هر فردی برابر با همت و زحمت وی و رحمت خداوند افزایش می یابد و حسادت به این امر، نارضایتی نسبت به اراده الهی است.
وی یکی دیگر از مسائل مهم اجتماعی بخصوص در بین نوجوانان و جوانان را یافتن دوست صالح عنوان کرد و گفت: داشتن دوستان خوب و صالح برای انسان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. والدین باید فرزندان را در انتخاب دوستانی با اصالت، ‌عاقل، صادق و صالح یاری کنند.
وی تصریح کرد: دوست خوب و صالح هم به زندگی فرزندان شما معنا و مفهوم می بخشد و هم در مراحل مختلف زندگی
پشتیبان و حامی وی بوده و موجب سربلندی شما و خانواده خواهد بود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۵

۰۹ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41069

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک