گمرک 300x174 - ترخیص ۲.۵ میلیون کیلوگرم گوشت از ۱۰ گمرک کشوراقتصادی-ترکمن نیوز-  معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: ترخیص گوشت از گمرکات کشور به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است و اکنون ۲.۵ میلیون کیلوگرم گوشت در حال ترخیص از ۱۰ گمرک کشور است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ مهرداد ارونقی  در در حاشیه بازدید از گمرک مرزی اینچه‌برون در جمع خبرنگاران اظهارداشت: ترخیص گوشت از گمرکات کشور به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است و اکنون ۲٫۵ میلیون کیلوگرم گوشت در حال ترخیص از ۱۰ گمرک کشور است.

وی افزود: این میزان گوشت از طریق ۴۰ فقره اظهارنامه در ۱۰ گمرک کشور به ثبت رسیده و در مسیر سبز گمرکی قرار گرفته تا بدون انجام تشریفات ارزیابی در مسیر درب خروج از گمرک قرار دارد.

معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: با اخذ مجوز در کمتر از یک‌روز گوشت‌ها از گمرک به صورت شبانه‌روزی ترخیص خواهند شد.

ارونقی سود بازرگانی واردات گوشت را صفر اعلام کرد و افزود: برای تسهیل واردات اگر تاریخ ثبت سفارش تمام شده باشد گمرک بدون توجه به تاریخ انقضای ثبت سفارش، در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به ترخیص اقدام می‌کند.

معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران درباره گمرک ریلی اینچه‌برون هم گفت: گمرک ریلی اینچه برون برای ترانزیت کالا نیاز به زیرساخت‌های مناسب دارد و گمرک ریلی اینچه قابلیت‌های فراوانی برای حمل و نقل کالا دارد.

وی گفت: در حال پیگیری برای استقرار زیرساخت‌های گمرک ریلی در این گمرک از طریق راه آهن جمهوری اسلامی ایران هستیم. در تلاش هستیم مشکلات گمرک ریلی اینچه‌برون را به زودی برطرف کنیم.

ارونقی گفت : با توجه به قابلیت‌های محور ریلی شانگهای- اینچه برون در تسریع و امنیت مسیر واردات کالا به کشور نیاز است زیرساخت‌های بارگیری، تخلیه و انبارکالا در مسیر ریلی گمرک اینچه‌برون آماده شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۴

۲۲ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

45245

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک