ترامپ مصوبه کنگره آمریکا برای تحریم مقامات چین را امضاء کردترکمن نیوز:  رئیس جمهور آمریکا مصوبه کنگره را که خواهان تحریم چین به دلیل «نقض حقوق بشر و سرکوب مسلمانان ایغور در استان سین‌کیانگ» بود، امضا کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  این لایحه که به اتفاق آرا به تصویب کنگره ایالات متحده رسیده است آنهایی را که در «سرکوب مسلمانان استان سین‌کیانگ چین» نقش داشته‌اند مشمول مجازات و تحریم می‌داند.

مقام‌های دولت آمریکا می‌گویند با این اقدام پیام روشن و واضحی به چین در خصوص حقوق بشر می‌فرستند. سازمان ملل متحد متحد تخمین می‌زند بیش از یک میلیون مسلمان در اردوگاه‌های سین‌کیانگ چین بازداشت شده‌اند.

دونالد ترامپ با صدور این بیانیه اظهار کرد، از آنجایی که برخی از بخش‌های این لایحه ممکن است اختیارات او را به عنوان رئیس جمهوری در پیگیری دیپلماسی محدود کند، او این لایحه را تنها در سطح مشورتی و نه اجباری در نظر می‌گیرد.

ترامپ برخلاف رویه معمول برای اعلام امضای این لایحه مراسمی برگزار نکرد و کاخ سفید تنها به انتشار خبر آن بسنده کرد. این اتفاق در حالی رخ داده که به نقل از روزنامه‌های آمریکایی در بخش‌هایی از کتاب رو به چاپ جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از همتای چینی خود خواسته بوده برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به او کمک کند.

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۸

۲۹ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77290

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک