گلستان 19 300x256 - تداوم افزایش وضعیت بارندگی سال 99 در اردیبهشت ماه و پیش بینی بارش نرمال در سه ماه آینده استان گلستانترکمن نیوز:   مدیر کل هواشناسی گلستان از تداوم افزایش وضعیت بارندگی سال ۹۹ در اردیبهشت ماه استان و پیش بینی بارش نرمال در سه ماه های خرداد، تیر و مرداد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی هواشناسی گلستان، نوربخش داداشی مدیر کل استان در تحلیل شرایط آب و هوایی اردیبهشت ۱۳۹۹ گفت :

در اردیبهشت ۹۹ متوسط مجموع بارش ایستگاه های سینوپتیک استان ۵۱ میلیمتر بوده است ، این نشان می دهد ۴۶ درصد نسبت به متوسط این ماه افزایش بارش رخ داده و بیشترین میزان بارش در مینودشت بمیزان ۹۶٫۷ میلیمتر و کمترین میزان بارش در اینچه برون به میزان ۱۴٫۳ میلیمتر به ثبت رسیده است.

داداشی در ادامه گفت : در اردیبهشت ۹۹ متوسط دمای ایستگاه های سینوپتیک استان ۱۹٫۷ درجه سانتیگراد بوده است بطوریکه ۰٫۷ درجه نسبت به متوسط اردیبهشت ماه کاهش داشته است. حداکثر دمای ثبت شده ۳۸٫۷ درجه در مینودشت و حداقل دمای ثبت شده ۷٫۲ درجه در گرگان بوده است.

این مقام مسئول در ادامه گفت : میزان بارندگی طی سه ماهه خرداد ، تیر و مرداد ۹۹ نرمال خواهد بود، اما طی سه ماه آینده میانگین دما در غرب استان نرمال ولی در مرکز استان با افزایش ۰٫۵ تا ۱ درجه سانتیگراد و در شرق استان با افزایش ۱ تا ۲ درجه سانتیگراد پیش بینی میشود.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۱

۰۱ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

75752

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک