تخلیه آب منطقه آق قلا اولویت اول استگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  وزیر کشور که برای مدیریت بحران سیل در گلستان به سر می برد، اعلام کرد: هم اینک اولویت اول ستاد بحران، تخلیه و هدایت آب منطقه آق قلا است و طبق تقسیم کار انجام شده، مسئولیت این کار به سپاه واگذار شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیلزده گنبدکاووس در شرق گلستان افزود: مقرر شد این کار با مسئولیت سپاه انجام شده و بقیه نیروهای نظامی و سایر نیروهای استان، تحت امر سپاه، در این کار همراهی و همکاری داشته باشند.
وی افزود: مسئولیت تهیه و تامین تجهیزات، امکانات و ماشین آلات مورد نیاز مناطق سیلزده به وزارت راه وشهرسازی محول شده و خدمات پشتیبانی و کمک رسانی را خود استانداری گلستان برعهده گرفته است.
وزیر کشور افزود: مسئولیت کمیته تعیین خسارت به سازمان ستاد بحران واگذار شده و ظرف ۱۰ روز آینده باید برآوردهای خسارات وارده انجام شود و علاوه بر آن مسئولیت امنیت مناطق سیلزده با معاونت سیاسی امنیتی بوده و کمیته تبلیغات نیز با مسئولیت صدا و سیما، مسئولیت اطلاع رسامی را بر عهده دارد.
وزیر کشور با اشاره به بازدید هوایی امروز خود ار رودخانه مرزی اترک وسدهای گلستان، بوستان و وشمگیر و مناطق بالادست سدها، گفت: نگرانی هایی در این حوزه ها وجود داشت ولی امروز خروجی آب سد وشمگیر که که اصلی ترین آبی است که از گرگانرود به منطقه می آید، به ۶۰ تا ۷۰ متر مکعب در ثانیه رسیده است، در حالی که پیش از این، ۳۲۰ مترمکعب بوده است.
وی افزود: با توجه به ظرفیت گرگانرود که ۱۲۰ مترمکعب در ثانیه است، امیدواریم از امروز رودخانه شروع به کشیدن آب های انباشته شده بکند که بسیار کمک می کند.
وزیر کشور با اشاره با بازدید خود از برخی محلات سیل زده گنبدکاووس در حاشیه رودخانه گرگانرود هم گفت: منازل بسیاری از مردم در این شهر دچار آبگرفتگی شده و خسارات زیادی به اموال و اثاثیه آنها وارد شده است.
وی با اشاره تداوم حضور خود در چند روز آینده در گلستان، گفت: در این مدت با تشکیل جلسات مرتب ، نسبت به ساماندهی امور سیلزدگان اقدام و برآورد خسارت های وارده به مردم در شهرستان های مختلف از طریق فرمانداری های پیگیری و انجام می شود.
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: امیدواریم با ساماندهی اوضاع در مناطق سیلزده، آرامش را به مردم برگردانیم.
در سفر روز یکشنبه وزیر کشور به شرق گلستان، وی علاوه بر بازدید هوایی از منطقه مرزی و وضعیت رودخانه اترک، وضعیت سدهای وشمگیر، گلستان و بوستان و مناطق بالادست آن را نیز مورد بررسی قرار داد.
رحمانی فضلی در این سفر، با حضور در محله آخوند آباد گنبد در حاشیه رودخانه گرگانرود و سرکشی به تعدادی از خانواده ها که منازل آنان دچار آبگرفتگی شده بودن، ضمن دلجویی، بر عزم دولت برای حل مشکلات مردم سیلزده تاکید کرد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۷

۰۴ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49810

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک