تخلیه آب شهر گنبدکاووس نیاز به پمپ‌های قوی دارد گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  شهردار گنبدکاووس گفت: تهدید سیلاب و آبگرفتگی شهر گنبدکاووس از بین رفته و در حال حاضر باید آبگرفتگی شهر گنبدکاووس تخلیه شود که نیاز به پمپاژهای قوی است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ منصور طعنه گنبدی،ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اظهارداشت: سیلاب در شهر فروکش کرده و از روز گذشته تخلیه آبگرفتگی شهر در دستور کار قرار گرفته است. تجمع آب در انتهای ملانفس، افغان آباد و سیدآباد و بخش‌هایی از مناطق دیگر هنوز وجود دارد.

وی افزود: پمپ‌های آب در سیلاب چند روز گذشته از بین رفته و باید پمپ‌های قوی برای تخلیه آبگرفتگی شهر فراهم شود. همه ماشین‌آلات و تجهیزات شهرداری و آتش‌نشانی و دستگاه‌های دولتی دیگر برای امدادرسانی و تخلیه آبگرفتگی به کارگیری شده است.

شهردار گنبدکاووس بیان داشت: با توجه به اینکه گل و لای و خاشاک به درون منازل و حیاط و زیرزمین واحدهای مسکونی نفوذ کرده و قابل تخلیه نیست باید کف‌کش درخواست شود.

وی ادامه داد: واحد سبز شهرداری گنبدکاووس آماده ثبت‌نام افرادی است که ساختمان و منازل آنها دچار خسارت شده تا پوشش بیمه‌ای شوند.

رضا باقری،بخشدار بخش مرکزی گنبدکاووس اظهارداشت: مردم بیش از ۱۰ روستا بخش مرکزی که در معرض سیلاب بودند تخلیه و جابه جا شدند. تلاش می کنیم تا در این حادثه تلفات جانی نداشته باشیم.

وی افزود: بودجه دهیاران در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۶۰ درصد کاهش داشته و پیشنهاد می شود برای روستاهای خسارت دیده بودجه و اعتبارات ویژه ای به دهیاران هر روستا تخصیص یابد.

بخشدار مرکزی شهرستان گنبدکاووس بیان داشت: برخی از روستاها به صورت کامل و ۵۰ درصد بعشی از روستاها به زیرآب رفته و انتظار داریم امدادرسانی در روستاها نیز پررنگ شود.

وی ادامه داد: پاکسازی و امدادرسانی به روستاهای همجوار شهرها به مانند شهر صورت گیرد تا مردم شاهد تبعیض بین روستائیان و مردم شهر نباشند./مهر

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۰۳

۰۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49523

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک