شهرام کوسه غراویاخبار استانی- ترکمن نیوز- دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان از تخصیص ۱۰ هزار میلیارد ریال به استان گلستان در زمینه اشتغالزایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، شهرام کوسه غراوی در مراسم بزرگداشت سید حسن مدرس و روز مجلس شورای اسلامی در شهرستان آزادشهر اظهارکرد: استان گلستان در تمام حوزه ها دارای ظرفیت های فراوانی است که بطور ویژه می توان به حوزه گردشگری و کشاورزی اشاره کرد ولی شاهد مشکلات فراوان خصوصا بیکاری در منطقه هستیم.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی به اذن مقام معظم رهبری اعتبار ۱/۵ میلیارد دلاری را در زمینه اشتغال در اختیار دولت قرار داد که از این مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال به استان گلستان اختصاص یافته است و امیدواریم بتوانیم قدم های مهمی برداریم.
غراوی گفت: احداث راه آهن گرگان به مشهد، ایجاد منطقه آزاد اینچه برون و پتروشیمی گلستان از جمله پروژه ها و برنامه های مورد نظر مجمع نمایندگان استان می باشد که با تحقق آنها شاهد جهشی چشمگیر در اقتصاد منطقه خواهیم بود.
دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان خاطرنشان کرد: برای تصمیم گیری های مناسب و پیشرفت باید با همدلی در کنار هم باشیم و چنانچه انتقادی هم داریم بصورت سازنده بیان کنیم.
وی با انتقاد از برخی نقدهای رسانه ای افزود: رسانه باید منصفانه رفتار نماید، بیان نقدها باید سازنده باشد تا در جایگاه مناسب خود قرار گیرد و در این مسیر باید از تخریب دوری جسته و به دنبال اصلاح باشیم و همچنین تلاش کنیم این موضوع به یک فرهنگ تبدیل شود.
نماینده مردم آزادشهر و رامیان نیز در این مراسم بیان کرد: شرایط کنونی ایران نسبت به گذشته بسیار متفاوت است و دولت های استکباری در تلاش هستند با تئوری های مختلف به مقاصد پلید خود برسند ولی آن چیزی که کشور را از این تنگناها بیرون خواهد برد اتحاد و همدلی بین اقوام و گروه های مختلف است که در گلستان این موضوع به عینه قابل مشاهده است.
علیرضا ابراهیمی گفت: شرایط اقتصادی کنونی کشور، وضعیت را برای فعالیت سازنده نمایندگان و مسئولان سخت و دشوار ساخته است زیرا از طرفی مردم خواستار رفع کاستی ها می باشند و از طرف دیگر ما نیز شاهد مشکلات کشور هستیم.
نماینده مردم شهرستان های آزادشهر و رامیان خاطرنشان کرد: دو شهرستان آزادشهر و رامیان نیازمند توجه ویژه ای هستند زیرا هر دو شهرستان یک جاده منتهی به شاهرود دارند که هردو به دلیل تعریض مدتهاست با مشکل مواجه هستند و این موضوع حتی در ابعاد کشوری نیز مشکل ساز شده است.
در این مراسم نماینده مردم علی آبادکتول نیز گفت: استان گلستان در زمینه های مختلف دچار عقب ماندگی شده و دلیل اصلی آن نابرابری در واگذاری اعتبارات و امکانات است.
اسداله قره خانی اظهار با اشاره به برنامه ریزی برای بودجه ۹۸ گفت: امکانات در سراسر کشور باید بطور مساوی و یکسان تقسیم شود زیرا عقب ماندگی استان گلستان در زمینه های مختلف نتیجه عدم برابری در واگذاری امکانات و اعتبارات می باشد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سانحه رانندگی رئیس سازمان تامبن اجتماعیو معاون وی در گلستان بیان کرد: ما در استان حتی در زیرساخت ها نیز با مشکل مواجه هستیم و نتیجه این کاستی ها بروز حوادث تلخ برای همگان را به دنبال دارد.
مراسم بزرگداشت روز مجلس شورای اسلامی و آیت الله سید حسن مدرس با حضور برخی نمایندگان استان گلستان، مدیران ارشد استانی و شهرستان های همجوار در شهر آزادشهر در شرق استان گلستان برگزار شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۰

۱۱ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41171

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک