مدیرکل میراث فرهنگی گلستان:

تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بخش گردشگری بقعه متبرکه خالد نبی(ع) کلالهتورکمن نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری گلستان از تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بخش گردشگری بقعه متبرکه خالد نبی(ع) کلاله خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ ابراهیم کریمی در جلسه کارگروه مشترک ادارات کل اوقاف و میراث فرهنگی گلستان گفت: در سفر رئیس جمهور به استان گلستان در حوزه های مربوط به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برای نخستین بارحدود ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب داشتیم که از این مقدار ۷ میلیارد تومان به دیوار دفاعی گرگان، ۷ میلیارد تومان به موزه روستایی، ۷ میلیارد تومان به موزه بزرگ گلستان و در مجموع ۱۰ میلیارد تومان به مجموعه خالد نبی و مختومقلی فراغی اختصاص یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان افزود: تصمیم بر این شد تا برای برنامه ریزی بهتر جهت هزینه ۵ میلیارد تومان برای مصوبه منطقه نمونه گردشگری خالدنبی، اداره کل میراث فرهنگی استان کمیته فنی مشترکی با اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تشکیل دهد.

وی تصریح کرد: با توجه به ثبت ملی شدن گورستان خالد نبی در منطقه نمونه گردشگری خالدنبی، برای اداره کل میراث فرهنگی استان بسیار حائز اهمیت است که پروژه های اجرایی در این منطقه به ساختار و شاکله گورستان صدمه ای وارد نسازد و به همین دلیل از اساتید استان نیز برای مطالعات مشاوره خواهیم گرفت.

کریمی اظهارداشت: ساختار فعلی منطقه نمونه گردشگری خالدنبی در شان و منزلت این مجموعه نیست که امیدواریم با تعریف پروژه هایی جامع و کامل، ضمن توجه به محدودیت ها در طراحی جدید، این منطقه نمونه گردشگری را به مجموعه ای تاریخی و گردشگری در شان آن تبدیل کنیم تا موجبات جذب گردشگران داخلی و خارجی در این منطقه مهیا شود./ شبستان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۰

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52953

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک