تخريب کومه های غیرمجاز در سواحل گمیشانمحيط زيست- ترکمن نيوز- دادستان دادسرای عمومی و انقلاب گُمیشان گفت: ۸ کومه غیر مجاز ماهیگیری در سواحل دریای خزر در حوزه این شهرستان از توابع استان گلستان تخريب شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، علی اکبر قنبرزاده افروزی در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: پس از اطلاع از وجود تعدادی کومه غیرمجاز در سواحل خزر، حکم تخریب این کومه ها و مخفیگاه های صیادان و شکارچیان غیرمجاز صادر و امروز نهم مرداد ماه با حضور دستگاه‌های متولی شامل اداره محیط زیست، منابع طبیعی، حراست شیلات، دریابانی، مرزبانی و نیروی انتظامی اجرا و تمامی مستحدثات غیر قانونی موجود در سواحل شهرستان قلع و قمع شد.

وی اضافه کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه با نظارت مستمر و اقدام بموقع مسوولان نهادهای مرتبط در برخورد با متخلفان قابل کنترل است و دستگاه های دخیل می بایست جدیت بیشتری صرف کنند.

به گفته وی، دستگاه قضایی بدون نوبت به پرونده های تشکیل شده در خصوص تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز رسیدگی کرده و مجازاتهای قانونی در انتظار متخلفان است.

استان گلستان حدود صد کیلومتر نوار ساحلی دارد که در مواردی صیادان غیرمجاز ماهی با احداث کومه و کمینگاه. مبادرت به غارت منابع آبزی دریای خزر می کنند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۳

۱۰ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30332

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک