تحویل یک طاقه قرقاول مصدوم به محیط زیست بندرترکمنمحیط زیست-ترکمن نیوز-  رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرترکمن و گمیشان گفت: یک طاقه قرقاول ماده مصدوم به محیط بانان این منطقه توسط ساحل نشینان خلیج گرگان برای تیمار و درمان تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  علی بیانی روز چهارشنبه اظهار داشت: نوجوان اهل روستای قره سو بندرترکمن در غرب استان گلستان این قرقاول مصدوم را که جزو گونه های ارزشمند و حمایت شده محسوب می شود، برای تیمار و درمان به اداره محیط زیست تحویل داد.
وی گفت : دوره های آموزشی برای اعضای شورای اسلامی و هیاران روستاها، دوره های یک ساعت با محیط بانان برا ی دانش آموزان و معلمان مدارس منطقه و برگزاری جلسات و نشست های تعاملی با جوامع حاشیه نشین زیستگاه ها بخشی از فعالیت های این اداره به منطور جلب نظر و همراه کردن مردم برای حفظ و پاسداشت گونه های جانوری در سطح منطقه است که ثمر بخش واقع شده و تحویل گونه حلال گوشت و پرطرفدار قرقاول بیانگر این مسئله است.
این مقام مسئول با اشاره به همجواری این شهرستان ها با زیستگاه های آبی گفت: بیشتر گونه های تحویلی، پرندگان آبزی و کنار آبزی هستند.
قرقاول با نام علمی phasianus coichicu از گونه های بومی و حمایت شده کشور است و شکار و نگهداری آن طبق قانون ممنوع بوده و در سال های اخیر این گونه و زیستگاه های زادآوری آن به دلیل افزایش آگاهی و درک زیست محیطی مردم و تلاش شبانه روزی محیط بانان پارک ملی گلستان با ایجاد امنیت زیستگاه ها در شرایط مطلوب زیستی قرار گرفته است.

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:irna.ir

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۶

۱۶ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39710

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک