کمک های بشردوستانه,ترکمنستان,مناطق زلزله زده کرمانشاهبین الملل-ترکمن نیوز-  دولت ترکمنستان محموله کمک‌های بشردوستانه‌ای را که برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه فرستاده بود، به سازمان هلال‌احمر تحویل داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  خبرگزاری دولتی ترکمنستان طی گزارشی اعلام کرد که محموله کمک‌های بشردوستانه این کشور به مردم زلزله‌زده کرمانشاه تحویل داده شد.

در این گزارش آمده است که دولت ترکمنستان برمبنای روابط همسایگی دوستانه و برادرانه دو کشور، کمک‌های بشردوستانه‌ای را به مردم زلزله‌زده کرمانشاه ارسال کرده است. این کمک‌ها با دستور رئیس‌جمهوری این کشور، قربانقلی بردی‌محمداف به شماری از وزرا و سازمان‌های این کشور، صورت گرفته است.

این محموله از کمک‌های بشردوستانه به سازمان هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شده است.

در این گزارش آمده است، که ترکمنستان در شمار نخستین کشورهایی بود که دست کمک به سوی مردم زلزله‌زده کرمانشاه دراز کرد.

در همین راستا، هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه از رئیس‌جمهوری ترکمنستان قدردانی کرد.
در ادامه این گزارش آمده است: مردم ترکمن سنت دیرینه‌ای در حفظ و توسعه روابط دوستانه با همسایگان خود دارند و در مواقع نیاز، دست یاری به سوی آن‌ها دراز خواهند کرد.

زلزله مناطق غربی و جنوب شرقی ایران خساراتی به مردم این منطقه وارد کرد و از این رو، ترکمنستان بر اساس اصول انسانی و خیرخواهانه، محموله‌ای از کمک‌های بشردوستانه را برای مردم ایران ارسال کرد.
اگرچه در این گزارش به مشکلات پیش آمده در سال گذشته در مرزهای ایران و ترکمنستان و صف چند کیلومتری کامیون‌هایی که اجازه ورود به ترکمنستان به آن‌ها داده نشده بود و یا قطع صادرات گاز در سرمای زمستان که استان‌های شمالی کشورمان را با مشکلاتی جدی مواجه کرده بود، اشاره نکرده، اما در زمینه روابط دو کشور اظهار می‌دارد: کمک‌های بشردوستانه فعلی موفقیتی در سیاست‌های قربانقلی بردی‌محمداف رئیس‌جمهور ترکمنستان است.

گفتنی است طی ماه‌های اخیر و پس از سفر حجه‌الاسلام حسن روحانی به ترکمنستان، روابط دو کشور بهبود یافته است. آزادی ۲۸۳ زندانی ایرانی از زندان‌های ترکمنستان یکی از مهم‌ترین اقدامات دولت ترکمنستان برای بازسازی روابط با جمهوری اسلامی ایران بوده است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۴

۰۵ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29473

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک