قرجه طیار:

تحول در روند واگذاری اموال مازاد بانک‌ها ضرورت غیرقابل انکارتورکمن نیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: واگذاری اموال مازاد بانک ها باید هرچه سریعتر انجام شود، چراکه در حال حاضر سیستم و نظام بانکی در تخصیص منابع به متقاضیان تسهیلات به کندی عمل می کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ قرجه طیار با اشاره به مهلت وزارت اقتصاد به بانک ها برای فروش اموال مازاد تا پایان سال ۹۸، گفت: تکالیف قانونی بانک ها در الزام به واگذاری اموال مازاد و بنگاه‌های اقتصادی کاملا روشن و شفاف بوده و در قانون تاکید شده که بانک‌هایی که همچنان به بنگاه داری و افزایش دارایی‌های خود اصرار می‌ ورزند باید بیش از ۲۸ درصد جریمه مالیاتی پرداخت کنند.

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی، چسبندگی بانک‌ها به کسب سود و منفعت از اموال و املاک را یکی از مهمترین دلایل آنها برای واگذاری اموال مازادشان عنوان کرد و افزود: بانک های می توانند سهام بنگاه های تحت پوشش خود به بخش خصوصی واقعی را با نظارت سازمان بورس واگذار کنند.

بورس زیرساخت های مناسبی برای فروش و واگذاری دارایی ها و املاک مازاد بانک ها دارد

وی با اشاره به تهیه گزارش های نظارتی مجلس درباره واگذاری اموال و املاک مازاد بانک ها، ادامه داد: با ورود جدی مجلس شورای اسلامی به این موضوع، قطعا در سال جاری اموال مازاد و بنگاه‌های اقتصادی بانک‌ها تعیین تکلیف می شود و بخشی از این نقدینگی با ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان وارد چرخه اقتصادی کشور می شود.

طیار با بیان اینکه افراد برای خرید اموال مازاد بانک ها از طریق بورس استقبال می کنند، تاکید کرد: بورس شرایط و زیرساخت های مناسبی برای فروش و واگذاری دارایی ها و املاک مازاد بانک ها دارد که سازوکار این واگذاری‌ها از طریق بانک‌ها و سازمان خصوصی سازی تعیین می شود.

بخش بزرگی از سرمایه ملی کشور در اموال و املاک بانک ها منجمد شده است

وی افزود: در حال حاضر بخش بزرگی از سرمایه ملی کشور در اموال و املاک بانک ها منجمد شده است، که بر این اساس باید با تعیین ضرب الاجل هایی برای بانک ها شرایطی را فراهم کرد تا این بخش از نهادهای اقتصادی کشور به سمت سبک سازی اموال خود حرکت کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تاثیر مخرب اموال مازاد منجمد شده بانکی در اقتصاد کشور، تصریح کرد: با توجه به تاکیدات تمام مسئولان اقتصادی کشور واگذاری این اموال باید هرچه سریعتر انجام شود، چراکه در حال حاضر سیستم و نظام بانکی در تخصیص منابع به متقاضیان تسهیلات بانکی به کندی عمل می کنند./ خانه ملت

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۳۰

۱۷ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54757

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک