حذف استانی‌ شدن انتخابات مجلس از دستور کار پارلمانترکمن نیوز: اشاره: در قسمت اول عملکرد کاندید های این دوره از انتخابات گنبد را به ترتیب یکی از اول و یک کاندید از انتها مورد بررسی قرار دادیم، در ادامه عملکرد هفت کاندید دیگر این رقابت را بررسی نموده ایم.

۸- یوسف خانی: طرفداران وی از او به عنوان پدیده انتخابات این دوره نام گذاری می نمایند، به صورت آرام و چراغ خاموش آراء زیادی جمع آوری نمود، تحلیل گران وی را یکی از عوامل بازماندن عبدالصمد بردی پور عنوان می کنند، او به واسطه شغل خویش در وزارت کار و رفاه اجتماعی با بسیاری از مردم منطقه در تعامل بود و همین امر به صورت ویژه در جذب این تعداد از آرا به وی کمک شایانی نمود، از نقاط ضعف وی میتوان به خرج های مکرر و بیش از حد برای رپورتاژ های خبری را عنوان نمود.

۹- طاهر سارلی: به مانند امان قلیچ شادمهر و به یک باره تایید صلاحیت خویش را در واپسین لحظات اخذ نمود، اما گویی خیال رقابت را در سر نداشت و تبلیغات آنچنانی انجام نداد، او نیز همچون شادمهر از زمره یاران قالیباف در منطقه به شمار میرود، در ادامه باید دید این همکاری در ستاد قالیباف منجر به همکاری های دیگر می گردد؟ پاسخ به این سوال نیازمند به زمان می باشد.

۱۰- رسول صلاحی: یکی دیگر از پدیده های انتخابات، رئیس بیمارستان مطهری گنبد می باشد، صراحت لهجه و البته مسلط بودن به زبان ترکمنی از ویژگی های ایشان به شمار می رود، ترکمن ها و به خصوص شادمهر باید از وی سپاس گذار باشند، چرا که وی در برابر پیشنهادات و فشار های شدید بعضی از مسئولین و لابی های قدرتمند پشت پرده فرهاد شیبک دوام اورد و حاضر به همکاری با آنان نگشت.

۱۱- رشید خرمالی: بعد از چند مرحله عدم احراز صلاحیت با هزینه فراوان توفیق نیافت، از انتقادات وارده به وی میتوان وعده های محیرالعقول در ایام تبلیغات را نام برد، به هر روی آماری پایین تر از آنچه متصور میبود کسب نمود، برخلاف دیگر کاندید طایفه قوجق به جلسه یاشولی ها نرفت و تمام توان خود را برای تبلیغ به کار گرفت و البته از بی حاشیه ترین کاندید ها به شمار می رفت.

۱۲-شهرام غراوی: منتخب اجماعی به نام یاشولی گری بعد از حوزه شرق استان به گنبد آمده بود، اما آراء کسب شده وی دور از تصور بود، در طول دوره تبلیغات هزینه های سرسام آوری نمود که صدای بسیاری از آحاد مردم را درآورد، اشتباهات تاکتیکی فراوانی داشت، مشاوران وی مخصوصا در بخش رسانه بسیار مورد انتقاد بودند، آخرین اشتباه وی توافق با سالمی بود که آراء وی را به سوی دیگر کاندید ها سوق داد.

۱۳-قرجه طیار: نماینده مردم گنبد کاووس در دوره دهم با پشتوانه ۵۰ هزاز رای آمده بود تا دوباره منتخب مردم گردد اما ریزش آراء محسوس وی نشان از نارضایتی مردم این حوزه داشت، او باید به خوبی کاستی های خود در طول ۴ سال نمایندگی را بررسی نماید تا دربیابد ۴۵ هزار رای ریزش وی به چه سبب بوده است، از جمله انتقادات به وی تمکین ننمودن به گروهی است که خود با کمک آنها در دوره گذشته به کرسی سبز دست یافته بود.

۱۴- عبدالحکیم آق ارکاکلی: کاندید پر سر و صدایی که با سو دادن به رسانه هایی چون ترکمن سسی خود را در جزو مدعیان می دانست اما آمار حدود ۶۰۰۰ رای وی اثبات نمود باید تلاش های خود را در عرصه میدانی بیش از پیش نماید، منتقدان یکی از علل عدم موفقیت وی را پرداختن به مسائل حاشیه ای چه در سخنرانی ها و چه در فضای مجازی توسط وی و تیم تبلیغاتی او می دانند، مهندس جوان در کنار انرژی جوانی باید از تجربیات ریش سفیدان نیز بهره گیری نماید تا پیروزی از کوچه وی عبور نماید.

✏️ آرمان خرمالی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۲

۱۲ اسفند ۱۳۹۸

کد خبر :

70627

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک