تحلیلی بر روزمرگی در شهرستان آق قلااخبار آق قلا– ترکمن نیوز- موقعیت ممتاز شهرستان آق قلا در جذب سرمایه گذار بر کسی پوشیده نیست، این شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی مستعد جذب سرمایه و سرمایه گذار ، توسعه و پیشرفت می باشد . این یک پتانسیل بسیار قوی برای پیشرفت و توسعهء اقتصادی، سیاسی ، فرهنگی، ورزشی و …. در شهرستان آق قلا است.

راه های مواصلاتی ،یکی از مهمترین فاکتورهای ایجاد توسعه در شهرستان ها می باشد. خصوصا جاده های مواصلاتی شهرستان آق قلا به غیر از جاده گرگان و آق قلا ، تماما” نا امن بوده و این جاده های مذکور، از جاده های پر تردد در استان گلستان می باشد، و بیشترین تصادفات رانندگی، در سطح استان در جاده ها روی می دهد. و نداشتن ایمنی برای رانندگان و مسافران در این جاده های پر خطر و پر تردد،باعث کاهش ایمنی برای ایشان شده است، و غالبا” شاهد تصادف های خونینی در این جاده ها هستیم ،خطرات جانی و مالی برای مسافران و افراد بومی منطقه چالش برانگیز شده است.

– اما چرا تا کنون اقدامات عملی از سوی مسولان محترم برای دو یا چند بانده کردن این جاده ها نشده است …!؟

تیم ها و مسابقات ورزشی که در بین اقشار مختلف مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار است، کمبود آن در سطح شهرستان آق قلا، بشدت احساس می شود.
زیرا این مسابقات و تیم های ورزشی باعث می شوند تا رونق اقتصادی بیش از پیش نمایان شوند و کاهش آسیب های اجتماعی شوند. از آنجاییکه در سالهای گذشته، گوشه ای از آن را به عینه مشاهده کرده ایم.

شهرک ها و دهکده های توریستی که باعث جذب مسافران خارج و داخل استان می شود و فرهنگ و سنن منطقه را عملا به گردشگران به نمایش می گذارد، و راهی برای کسب و کار و رونق اقتصادی است تا حدودی از سالهای پیشین کمرنگ تر شده است.در صورتی که اولین دهکده گردشگری در استان گلستان، در شهرستان آق قلا برگذار گردید.

در زمان آقای هیوه چی که فرماندار شهرستان آق قلا بودند، اولین دهکده گردشگری و مسابقات والیبال ساحلی که به همت اهالی ورزش و خیّر بزرگ تورکمن صحرا حاج آقا موحد، در شهرستان آق قلا برگذار گردید، مدیریت وقت شهرستان، توانسته بود پتانسیل های بالقوه شهرستان آق قلا را به بالفعل تبدیل نماید.اما چند ماهی است پروژه های عمرانی شهرستان، در رکود قرار دارد. اکنون تنها دلخوشی مردم ورزش دوست شهرستان، احیا و آبادانی میدان اسبدوانی توسط بخش خصوصی ( موحد) است.

– به راستی بودجه های عمرانی شهرستان در کجا و در چه راهی صرف می شود….!؟
امروز مدیریت شهرستان چه در بخش نظارتی و چه در بخش اجرایی ، دچار روزمرگی شده است.
این مطلب نه بخاطر سیاه نمایی، بلکه واقعیت تلخ شهرستان آق قلاست.

تورنمنت والیبال ساحلی که در چند روز گذشته در شهرستان تورکمن آغاز و به پایان رسید، این مسابقه با استقبال گسترده مردم روبرو شد و توانست شهر ساحلی بندر تورکمن را در سطح کشور مطرح نماید.
به این تورنمنت زیبا و مهیج آقای سید مناف هاشمی استاندار محترم یک میلیارد و آقای نورقلی پور نماینده محترم این شهرستان، پانصد میلیون و آقای ضیائی رئیس فدراسیون دویست میلیون کمک نمودند.

امید است مسولان شهرستان آق قلا نیز بتوانند از پتانسیل های موجود در شهرستان استفاده کرده و آن را شکوفا نمایند.

گزارش از: وحید دلیجه

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۰

۱۷ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37311

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک