تحلیلی بر اظهارات عادل مجللیاجتماعی-ترکمن نیوز:  صحبتهای عادل مجللی ورزشکار قایقران گلستانی در برنامه تلویزیونی فرمول یک مبنی بر انتقادی آشکار از نماینده حوزه غرب گلستان واکنش های فعالان صاحب نظر را بدنبال داشت.

گروهی از فعالان رسانه ای کلیپی را ضمیمه اظهارات مجللی کرده و در شبکه های مختلف نشر دادند. این کلیپ نمایش می دهد که ورزشکار قایقران ساکن بندرترکمن بیش از آنکه به خاطر سفر نماینده مجلس به وین گلایه مند باشد ، بابت عدم به نتیجه رسیدن موضوع استخدامش ندای اعتراض سر می دهد و بدین جهت از تریبون شبکه سراسری به تخریب دکتر نورقلی پور می پردازد .
صرف نظر از اینکه نمایندگان مجلس معمولا در فضای حقیقی و مجازی مخالفانی دارند که با هر ترفندی چهره منتخب مردم را تخریب می نمایند . باید این مسئله را در نظر بگیریم که عملیات هدایت سیل گمیشان به سمت دریا توسط مجموعه ای از نیروهای مردمی ، قوای دولتی ، ارتش ،سپاه ، هلال احمر و با تمهیدات به عمل آمده از سوی نماینده مجلس صورت گرفته است . بنابراین اگر نقطه ضعفی هم در کار انتقال آب وجود داشت مسئولیت آن به عهده تمام مجموعه می باشد.
واقعیت این است که نماینده مجلس غرب گلستان پس از دو هفته حضور مستمر و مداوم در مناطق سیل زده ، طی بیستم فروردین ماه به ماموریت خارج از کشور اعزام می شود و تمام ماجرا همین است . با همه این اوصاف عادل مجللی در برنامه تلویزیونی شبکه سراسری خویشتن را از اینکه مردم به نورقلی پور رای داده اند ، بسیار متاسف و متاثر نشان می دهد ، ولی چنانچه شاید واکنش کمیته رسانه ای نماینده مجلس را پیش بینی میکرد دست به اظهارات متناقض و خلاف شأن یک ورزشکار ملی پوش نمی زد .
مخالفان نورقلی پور غالبا او را به دلایل شخصی مورد هجمه قرار داده و به هر طریقی می کوشند تا اقدامات صورت گرفته را کمرنگ و بی اثر جلوه دهند . از نگاه این گروه حد و مرز معنا و مفهوم واقعی ندارد و برای هر موردی که استدلال منطقی داشته باشد بهانه ای جهت به چالش کشیدن موضوع در آستین دارند که چه در گفتار و چه به شکل نوشتاری فاقد ارزش های لازم هستند .
فارغ از این گفتمان قضاوت و تحلیل در خصوص علت یک رخداد به داشتن اطلاعات کافی بستگی دارد . به طور مثال هیچ کارشناس ورزشی نمیتواند مسابقه ای را ندیده تحلیل کند و یا در خصوص داوری نظر ارائه دهد . جریان سفر نورقلی پور نیز از این قاعده نبوده و نیست . لذا نمیتوان بدون اطلاعات کافی از مفاد آن سفر به چگونگی کیفیت آن پرداخت . پس می توان باور کرد عادل مجللی که می توانست در مورد سیل گمیشان منصفانه قضاوت کند ، در خصوص نماینده مجلس اشتباه سهوی مرتکب شده باشد .
صحبت های ناشیانه عادل مجللی که تلاشهای نماینده مجلس را نادیده گرفته و به چالش کشید ، روی افکار جامعه آن قدر گران تمام شد که دست اندرکاران سیمای محلی گلستان با ارائه مستندات ، خواستار شفاف سازی از عوامل برنامه فرمول یک شدند . اظهارات مجللی نهایتا از سوی برنامه شبکه سراسری تکذیب گردید .ضمن آنکه تعدادی از نویسندگان و چهره های استانی با انتقاد از ورزشکار قایقران ملی پوش ، به نکوهش اقدام وی پرداختند .
در راستای سفر یاد شده ، دکتر مرتضی براری رئیس سازمان فضایی کشور از حضور دکتر نورقلی پور به عنوان عضو ناظر در شورای عالی فضایی یاد کرده و بابت تعامل وی با هیئت ایرانی از این منتخب مردم تقدیر بعمل آورده است.

 

طاهر جانی-خبرنگار ترکمن نیوز

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۵

۲۹ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51663

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک