سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی:

مذاهب اسلامی گنبدکاووس 2 300x198 - تحصیل اهل سنت در دانشگاه مذاهب اسلامی رایگان است/31 خرداد آزمون ورودی برگزار می‌شودتورکمن‌نیوز: سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی گنبدکاووس؛ از برگزاری آزمون ورودی این دانشگاه در آخرین روز خردادماه سال جاری خبر داد و گفت: تحصیل در دانشگاه مذاهب اسلامی رایگان است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛حجت الاسلام دکتر جلال عراقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه مذاهب اسلامی به منظور همبستگی و تقریب بیشتر مذاهب اسلامی به خصوص اهل سنت و تشیع تاسیس شده است.

وی با اشاره به بیانیه رهبری در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی ایران گفت: بهترین راه برای رسیدن به تمدن اسلامی از مسیر تقریب و وحدت مذاهب اسلامی است.

وی افزود: این دانشگاه نو پا در ۷ استان کشور تاسیس شده و به لحاظ ماموریت ویژه ای که برای تقریب و بالا بردن سطح علمی مذاهب اسلامی در علوم قرآنی ایفا میکند اهمیت ویژه ای دارد.

دکتر عراقی تصریح کرد: ۷ دانشگاه تاسیس شده در کشور همگی در مرکز استان ها تاسیس و فعالیت دارد اما به لحاذ جایگاه ویژه شهرستان گنبدکاووس و مرکزیت اهل تسنن در این شهر تاسیس شد و دانشگاه مذاهب اسلامی گنبدکاووس تنها دانشگاه در شمال کشور و کرانه دریای خزر است.

وی تاکید کرد: در استان گلستان بیش از ۱۰۰ حوزه علمیه اهل سنت وجود دارد و این عزیزان می‌توانند با آزمون اختصاصی جذب دانشگاه مذاهب اسلامی شوند و ۷۰ درصد اساتید و مدرسین این دانشگاه از اهل سنت می‌باشند.

حجت الاسلام عراقی گفت: جذب دانشجویان همانند سایر دانشگاه‌ها به دو روش معمول کشور صورت می‌گیرد و علاقمندان می توانند از طریق آزمون سراسری و همچنین آزمون اختصاصی ویژه حوزویان اهل سنت و تشیع خواهران و برادران شرکت کرده و جذب دانشگاه شوند.

مذاهب اسلامی گنبدکاووس 1 300x198 - تحصیل اهل سنت در دانشگاه مذاهب اسلامی رایگان است/31 خرداد آزمون ورودی برگزار می‌شود

وی در ادامه افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی دارای سه رشته کارشناسی شامل فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق امامی و علوم قرآنی و احادیث” می باشد و یک رشته به نام ادیان ابراهیمی نیز برای کسب مدرک فوق لیسانس است.

سرپرست دانشگاه مذاهب شمال کشور افزود: با تناسب جذب دانشجویان در آینده نزدیک چند رشته حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق عمومی و خصوصی، تاریخ و علوم قرآن و حدیث در مقاطع ارشد افزوده می‌شود و دانشجویان مذاهب اسلامی تا مدرک دکترا نیز می‌توانند ادامه تحصیل دهند.

حجت الاسلام والمسلمین جلال عراقی در خاتمه گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه مذاهب اسلامی می توانند مشاغل فرهنگی و اجتماعی از قبیل دفتر ازدواج، وکالت، مدرس دانشگاه، راه اندازی کاروان حج و زیارت و یا ملبس به روحانیت شوند.

وی افزود: فارغ التحصیلان کارشناسی از دانشگاه مذاهب اسلامی مسلط به تکلم زبان عربی نیز هستند.

گزارش از : یاشار نیازی

 

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۵۱

۲۷ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

55483

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک