رازوجرگلان 300x225 - تجلیل مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان شمالی از مدیر اقامتگاه بوم گردی راز و جرگلان+عکساخبار راز و جرگلانتورکمن نیوز: مدیر اقامتگاه بوم گردی روستای دویدخ در شهرستان رازوجرگلان به عنوان فعال ترین و موفق ترین مدیر در حوزه بوم گردی و گردشگری خراسان شمالی انتخاب شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛  مسئول نمایندگی میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری شهرستان رازوجرگلان از انتخاب آشور مراد آفرین، مدیر اقامتگاه بوم گردی آیدغدی روستای دویدخ شهرستان رازوجرگلان بعنوان موفق ترین فعال حوزه بوم گردی و گردشگری استان خراسان شمالی خبر داد .

قاسم بهادری در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: این اقامتگاه بوم گردی به دلیل میهمان نوازی و پذیرایی شایسته از میهمانان و گردشگران با غذاهای سنتی و محلی، معرفی و عرضه محصولات صنایع دستی از جمله قالیچه های دورویی ابریشمی، معرفی فرهنگ قوم ترکمن و … از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صندوق کارآفرینی امید استان بعنوان موفق ترین مدیر فعال حوزه بومگردی و گردشگری استان خراسان شمالی انتخاب شد .

وی ادامه داد: این اقامتگاه بومگردی از سال ۹۵ شروع به فعالیت نموده و از آن زمان تاکنون پذیرای گردشگران داخلی و خارجی فراوانی بوده است و در مقوله معرفی و فروش قالیچه های ابریشمی به گردشگران موفق عمل نموده است .

تقدیر رازوجرگلان 219x300 - تجلیل مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان شمالی از مدیر اقامتگاه بوم گردی راز و جرگلان+عکس

وی تاکید کرد شهرستان رازو جرگلان از محورهای گردشگری اقوام به شمار می رود و در راستای جذب گردشگران جریان خوبی را آغاز نموده است و ضمن استفاده بهینه از ظرفیتهای گردشگری خود از جمله: اسب اصیل ترکمن، صنایع دستی، تنوع قومی، گیاهان دارویی، بافتهای باارزش روستایی، کشتی آلیش، غذاهای محلی و… قادر خواهد بود حرکت آغاز شده را به نحوه شایسته ای تداوم دهد.

گفتنی است در شهرستان رازوجرگلان تعداد چهار اقامتگاه بوم گردی در روستاههای دویدخ، گز، گرکز و قره قانلو وجود دارد و در یک فضای بومی و سنتی پذیرای میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی هستند.
گزارش از: صاحب جمال رحیمی

خبرنگار استان خراسان شمالی تورکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۳۴

۱۲ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47014

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک