جشن.jpg2  300x151 - تجلیل دولتی‌ها از ‌مدیر خاطی غله گنبدکاووستورکمن نیوز در چند روز گذشته خبری به سرعت در فضای رسانه های استان گلستان و کشور منتشر شد؛خبر حاکی از این بود که مدیر شرکت غله گنبد کاووس و تعداد زیادی از کارمندان این اداره به اتهام ترکیب گندم ها با فضولات حیوانی جهت سنگین سازی تناژ گندم ها و بدست آورن مبالغان کلان بازداشت شده اند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   آن طور که مسئولان قضایی استان گلستان می‌گویند این فساد شبکه‌ای در یکماه گذشته اتفاق افتاده و ۱۴ کامیون گندم آلوده به فضولات حیوانی شناسایی شده است.

خبری که خیلی زود به تیتر نخست رسانه‌ها تبدیل شد و در فضای مجازی نیز دست به دست شد. شبکه‌ای فسادی که نیروی انتظامی موفق به کشف آن شده بود و دستگاه قضایی نیز برخورد جدی با متهمان را به مردم وعده داد.

خبر به حدی مهم و برای مردم نگران کننده بود که  استاندار گلستان در نشست خبری خود به آن واکنش نشان داد و گفت: بهر حال تخلفی اتفاق افتاده و باید به شدت با افراد خاطی برخورد شود. من معتقدم تخم‌مرغ دزد اگر تنبیه نشود بعدها شتردزد خواهد شد. اما باید توجه داشت که گندم یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استان است و باید دقت بیشتری در نشر اخبار اینچنینی داشت.

هادی حق شناس با تاکید بر اینکه مسئله تخلف در بخش گندم توسط نیروی انتظامی از ۱۰ روز پیش به بنده گزارش شده بود، گفت: فرماندار و دادستان گنبدکاووس اطلاعات کافی در این باره داشتند که تخلف صورت گرفته است

اما دو روز بعد از این ماجرا و دستگیری این افراد بار دیگر خبری منتشر شد که باعث تعجب بیشتر مردم شد،مدیر شرکت غله گنبدکاووس که با قید وثیقه آزاد شده بود در مراسم برداشت جشن گندم که برخی از مدیران استانی از جمله رئیس جهاد کشاورزی استان و همچنین فرماندار گنبد حضور داشتند تجلیل شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان در واکنش به تجلیل مدیرغله گنبدکاووس در جشن برداشت گندم که یکی از متهمان پرونده گندم‌آلوده است، گفت: اینکه چرا عده‌ای از یک متهم متخلف تجلیل می‌کنند را باید خود آن مسئولان پاسخگو باشند.

هادی هاشمیان درباره آزادی مدیر غله گنبدکاووس نیز و اینکه این فرد مدعی است اتهامی به وی وارد نیست، افزود: مبلغ ضمانت را در حال حاضر به خاطر ندارم اما برای اینکه تحقیقات کامل شود و جداسازی گندم‌های آلوده نیز اتفاق بیفتد، نیاز به حضور این فرد بود. چو تعداد سیلوها زیاد است. ضمن اینکه خیلی کسانی که الان در زندان هستند و یا در بازداشت به سر می‌برند، مدعی‌اند که بی‌گناه هستند.

رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: در صورتی که دادستان و بازپرس پرونده به این نتیجه برسند که مبلغ وثیقه باید بیشتر شود این اتفاق حتما رخ خواهد داد. ضمن اینکه احتمال بازداشت افراد بیشتر در این پرونده همچنان وجود دارد. 

فرماندار گنبدکاووس نیز در خصوص برخورد با متخلفان تصریح کرد: مبارزه با فساد باید با قدرت انجام شود و همه مدیران و مسوولان قضایی، امنیتی، اطلاعاتی با نگاه فسادستیزی و مبارزه با فساد باید تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

عبدالقدیر کریمی ادامه داد: روند این پرونده توسط دستگاه قضایی در حال اجرا است و با هماهنگی دادستان و دیگر مدیران دستگاه قضایی اقدامات بعدی ادامه دارد.

وی درباره تجلیل مدیر متخلف اداره غله گنبدکاووس در جشن برداشت گندم در شهرستان گفت: این فرد با قید وثیقه و تا رفع اتهام به دستور دادستان آزاد است اما شب گذشته بنده از تجلیل این فرد در مراسم جشن برداشت گندم به شدت اعتراض کردم و با این حرکت نادرست به شدت مخالف بودم.

برخورد قضایی هرچه باشد؛ متخلفان با عذرخواهی تطهیر نمی‌شوند، اما اینکه دیگر مسوولان چگونه با این مسئله کنار می‌آیند جای تامل دارد؟ کسانی که بر کرسی مسوولیت تکیه زدند تا برای سلامت و امنیت مردم تصمیم بگیرند باید در برابر این خبط و خطا پاسخگو باشند

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۳

۰۳ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60248

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک