16 300x206 - تجارت کوچک، نکته مهمی در رشد اقتصادی ازبکستان استترکمن نیوز: بیماری همه گیر کرونا ویروس برای همه دنیا به یک مشکل تبدیل شده است. بحران جهانی تأثیر جدی بر اقتصاد همه کشورها دارد. طبق پیش بینی بانک جهانی، تولید ناخالص داخلی جهانی در سال ۲۰۲۰، ۵٫۲ درصد کاهش می یابد. رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۰ در ازبکستان ۱٫۵ درصد پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در جلسه هیئت وزیران جمهوری ازبکستان مختص به مسائل مهم برای اطمینان از ثبات اقتصاد ملی که توسط رئیس جمهور ازبکستان شوکت میرضیایف برگزار گردید، خاطر نشان شد که طی سه ماه گذشته، ۲٫۳ تریلیون صوم کمک های مالیاتی به بخش های اقتصادی ارائه شده است و  ۳٫۶ تریلیون صوم نیز از صندوق مبارزه با بحران اختصاص یافته است.

در این جلسه به همه فرصت ها برای اطمینان از رشد بیشتر اقتصادی در سال جاری با استفاده از رویکردها و روش های جدید و زمینه های کلیدی اشاره شد.

طبق دستور رئیس جمهور، امسال لازم است ۸۱۰ هزار شغل دائمی، ۳۱۰ هزار شغل دائمی جدید و ۶۳۳ هزار شغل فصلی ایجاد شود.

رئیس جمهور دستور داد كه وزارتخانه ها و آژانس ها در روستاهایی كه میزان فقر بالایی دارند، سیستم كمک به افراد نیازمند و ایجاد مشاغل خانگی خصوصی را توسعه دهند.

اهمیت تسریع در اقدامات برنامه ریزی شده شامل اجرای به موقع روند تحول ده بانک با سهم دولت و ایجاد فهرست نرخ بهره مطابق با سیاست ضد تورمی دولت می باشد.

وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی وظیفه دارد عملکرد صادرات را به گونه ای تضمین کند که کمتر از سال ۲۰۱۹ نباشد.

رئیس جمهور ازبکستان خاطرنشان کرد: تجارت کوچک در ازبکستان به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های رشد اقتصادی در نظر گرفته شده است. در این جلسه بر لزوم اصلاح سیستم قضایی برای حمایت از کارآفرینان برای ایجاد رقابت آزاد تأکید شد.

سهم كمي از مشاغل كوچک در صنايع تكنولوژي مورد توجه قرار گرفته است و وظیفه دولت حمایت از توسعه چنین مشاغلی میباشد. دستورالعمل ایجاد شهرک های صنعتی کوچک در مناطق داده شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۸

۲۵ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77156

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک