تبلیغات گسترده برای صرفه‌جویی در مصرف آب در ترکمنستانترکمنستان-ترکمن نیوز-  دولت ترکمنستان با توجه به پرداخت هزینه آب، گاز و برق در این کشور تبلیغات گسترده‌ای برای اطلاع‌رسانی درباره صرفه جویی در مصرف آب انجام می‌دهد.به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  «لاله ارازاوا» رئیس شورای زنان و دختران و استاد انستیتوی انرژی دولتی ترکمنستان با اشاره به این مسئله گفت: پیشنهاد اطلاع‌رسانی درباره لزوم صرفه جویی آب در بین زنان را مطرح کردیم زیرا زنان مسئولیت مدیریت بخش مالی خانواده را دارند و معنای صرفه جویی و تقسیم درست منابع مالی را به خوبی می‌دانند.

اماراوا تصریح کرد: در حال حاضر شورای زنان و دختران مشغول انتشار کتابچه‌ها و برگزاری سمینارهایی با هدف رساندن پیام لزوم صرفه جویی در مصرف آب می‌باشد و برای این اقدامات از زنان مشهور و دارای نفوذ کمک می‌گیرد.

استاد انستیتوی انرژی ترکمنی خاطر نشان کرد: در آسیای مرکزی زن مسئول مسائل خانگی و صرفه جویی آب در مرحله اول وظیفه زنان می‌باشد.

این در حالی است که کمبود آب مسئله آسیای مرکزی می‌باشد و دولت ترکمنستان با عرضه آب به طور رایگان وضعیت در این حوزه را وخیم تر می‌کرد.

در سال‌های اخیر دولت ترکمنستان با توجه به بحران اقتصادی خواستار لغو رایگان بودن آب و برق و گاز شد.

تعرفه‌های آب، گاز و برق در ترکمنستان هنوز اعلام نشده است.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:fars

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۲۲

۲۱ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41767

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک