امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان و اساتید/ انتقاد از وضعیت اقتصادیاخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید از هفته آینده گفت: تعلیم و تربیت کودکان، نوجوانان و جوانان در فرهنگ غنی دینی و ملی ما از جایگاهی والا و آموزش و پرورش نیز به عنوان محور بنیادین توسعه نیروی انسانی از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالکریم جاور ضمن تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید به کلیه دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید فرهیخته و مدیران تلاشگر آموزش و پرورش اظهار کرد: مدارس و دانشگاه ها خانه امید مردم و مسئولین و مراکز تعلیم و تربیت فرزندان و آینده سازان کشورند.

وی از معلمین و اساتید نظام آموزشی، به عنوان سرمایه های کشور یاد کرد و افزود: به همه این عزیزان توصیه میکنم همانطور که در جهت رشد و ارتقاء علمی دانش آموزان تلاش می کنید در راستای ارتقاء فرهنگ دینی، دین مداری و تقویت ایمان کودکان و نوجوانان تلاش مجدانه داشته باشید.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخشی از سخنان خود با اشاره به گرانی روز افزون کالاها و خدمات از آن به عنوان آشفته بازار نام برد و افزود: تورم به حد حیرت آوری رشد کرده، قیمت کالاها ساعتی افزایش می یابد و مردم حتی در دورترین روستاها نیز سردرگم این وضعیت پیش آمده اقتصادی اند.

حاج آخوند عبدالکریم ضمن انتقاد از کاهش کمیت و کیفیت عرضه کالاها و خدمات در چند ماه اخیر اظهار داشت : امیدواریم با برنامه ریزی و تدابیر دولت و مدیران اقتصادی از فشارهای اقتصادی بخصوص بر طبقات ضعیف و محروم جامعه کاسته و وضعیت بحرانی موجود با همیاری و حمایت مردمی به پایان برسد.

وی در بخشی از سخنان خود ضمن توصیه به مردم بر تقویت ایمان الهی؛ دشمنان انسان مومن را مادیات دنیا- وسوسه های شیطانی – نفس انسان و شیاطین اِنس برشمرد و مومنین را بر عدم دلبستگی و پرهیز از وسوسه های دشمنان چهارگانه که حتی با سوء استفاده از نام الله و رحمت و کرم الهی و یا تحت لوای دوست در کنار شما هستند دعوت کرد.

خبرنگار: مصطفی صبوحی         انتشار دهنده: یاشار نیازی

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۲۶

۳۰ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35791

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک