اخبار اقتصادی– ترکمن نیوز- فرمانده مرزبانی استان گلستان گفت: در حال گفت‌وگوهای دپیلماسی در کشور هستیم تا بازارچه مرزی اینچه‌برون به مرکز ویژه اقتصادی تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سرهنگ حسین دهکی در جمع مردم و بازاریان مرزی اینچه‌برون اظهارداشت: با توجه به اینکه بازراچه اینچه‌برون به لحاظ درآمد اقتصادی منطقه با اهمیت است، در حال رایزنی دپیلماسی برای تبدیل این بازارچه به مرکز ویژه اقتصادی هستیم.

وی افزود: مشکلات سد شیرین‌دره به عنوان یک مسئله امنیتی در دستور کار ما قرار دارد و این موضوع به جد در شورای تامین در حال پیگیری است تا هر چه زودتر شرایط کشاورزی مردم منطقه به نقطه مطلوبی برسد.

فرمانده مرزبانی گلستان بیان داشت: مرز استان گلستان یکی از مرزهای امن کشور است. اگر کشور ایران را با کشورهای دیگر از لحاظ مرزها مقایسه کنیم، خواهیم دید که حمایت کشور ما از مرزنشینان نسبت به کشورهای همسایه و دیگر کشورها بسیار مطلوب است.

وی ادامه داد:با توجه به دستور سردار اشتری مبنی بر تعامل و مساعدت در باره حریم مرزی ۵۰ متری با مرزنشینان، این موضوع اجرایی خواهد شد.

سرهنگ دهکی قاچاق کالا را یکی از معضلات مهم برای تولیدات داخلی و کالای ایرانی دانست و گفت: قاچاق کالا سبب تعطیلی کارخانه‌های کشور و بیکاری جوانان می‌شود. دشمن با وارد کردن قاچاق کالا سعی دارد به تولیدات داخلی ضربه بزند و معیشت و اشتغال جوانان را دچار مشکل کند.

وی اضافه کرد: دشمن با تحریم و جنگ اقتصادی از یک طرف و وارد کردن کالای قاچاق از طرف دیگر ضمن ناامنی در مرزها و به خطر انداختن معیشت مرزنشینان،قصد دارد مردم را به زانو درآورد.

فرمانده مرزبانی گلستان خاطرنشان کرد: برای دفاع و محافظت از حقوق مرزنشینان ، مرزهای گلستان مانند مرزهای سیستان و بلوچستان و کردستان به امکانات امنیتی تجهیز می‌شود. استحکامات مرزی برای امنیت بیشتر و جلوگیری از هرگونه اتفاقاتی که برای مرزنشینان خطرناک باشد،بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به هفته وحدت یادآور شد: مردم ایران اسلامی به ویژه مردم استان گلستان با وجود بیش از ۲۰ قوم مختلف، با وحدت و وفاق در کنار هم زندگی می‌کنند.

سرهنگ دهکی افزود: دشمن تلاش دارد تا مردم ایران نتوانند ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. یکی از نقشه‌های دشمن ایجاد اختلاف و درگیری بین قومیت‌ها و مسلمانان با یکدیگر است.

وی گفت: خوشبختانه رهبر معظم انقلاب با شجاعت،قاطعیت و هوشمندی تاکنون تمام نقشه های آنان را نقش بر آب کرده است. ما هم باید مراقب و هوشیار باشیم و به اختلافات دامن نزنیم تا دشمن از این اختلافات سوءاستفاده کند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۲

۰۲ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40652

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک