بی طرفی دائم 300x188 - تاکید کشور ترکمن ها بر بی‌طرفی دائم با هدف حفظ صلح و ثبات جهانیترکمن نیوز:  وزیر امور خارجه ترکمنستان در گفت و گو با دبیر اجرایی کمیسیون مقدماتی سازمان پیمان جامع منع آزمایش هسته‌ای بر بی‌طرفی دائم کشورش با هدف حفظ صلح و ثبات جهانی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «رشید مردوف» وزیر امور خارجه ترکمنستان در گفت‌و گو با «لاسینا زربو» دبیر اجرایی کمیسیون مقدماتی سازمان پیمان جامع منع آزمایش هسته‌ای که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، بر تداوم سیاست بی‌طرفی دائم کشورش با هدف حفظ صلح و ثبات جهانی تاکید کرد.

 ۲ طرف در زمینه‌ اصلی همکاری‌های مشترک بحث و گفت‌و گو کردند.

زربو سیاست خارجی ترکمنستان در مورد مسائل خلع سلاح و منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را موثر عنوان کرد.

مردوف و زربو بر ضرورت گفت‌وگوهای چند جانبه موضوعات منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای تاکید کردند.

۲ طرف با مهم خواندن اجرایی شدن معاهده منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای به عنوان ابزاری اساسی در تضمین عدم گسترش، خلع سلاح و امنیت هسته‌ای، سیاست بی‌طرفی دائمی ترکمنستان با هدف حفظ صلح و ثبات جهانی را ارزشمند توصیف کردند.

وزیر امور خارجه ترکمنستان با تاکید بر پایبندی کشورش به معاهدات بین‌المللی و کنوانسیون‌های سازمان ملل متحد در زمینه خلع سلاح گفت: «عشق آباد» در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی به تحقق این روند کمک خواهد کرد.

مردوف و زربو همچنین در مورد همکاری‌های مشترک مانند آموزش کادر متخصص و مشارکت کارشناسان ملی در همایش‌ها و دوره‌های سازمان پیمان جامع منع آزمایش هسته‌ای و ارائه کمک‌های فنی تبادل نظر کردند.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۸

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75373

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک