تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشوراخبار ایرانتورکمن نیوز یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان و مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایسنا، ناهید تاج‌الدین و تعدادی از نمایندگان به وزیر کار: چرایی به تعویق انداختن تشکیل جلسات مربوط به تعیین حداقلی دستمزد کارگران.

شاعری به رییس جمهور: ناهماهنگی بین وزراء و تیم اقتصادی دولت به ادامه‌ی رویه‌های غلط مدیریتی موجب افزایش شدید قیمت کالا و خدمات مورد نیاز مردم در آستانه سال جدید شده است.

امیرآبادی به وزیر کار: ضرورت پرداخت طلب بیمارستان‌های قم جهت پرداخت کارانه و اضافه کار پرستاران و پزشکان.

بهمنی به وزیر اقتصاد: چرا نسبت به اصلاح ساختار بانک‌ها و ترازنامه آنها اقدامی نمی‌کنید؟

امیرآبادی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: ضرورت پرداخت طلب بیمارستان‌های قم جهت پرداخت کارانه و اضافه‌کار پرستاران و پزشکان.

محمودزاده به وزیر ورزش: لزوم برخورد با رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کشور.

رضایی، حسینی، امیرآبادی به وزیر جهاد کشاورزی: ضعف مدیریتی در وزارت کشاورزی باعث تحقیر ملت و دولت شده است، گرفتن ارز ارزان و ایجاد مافیای گوشت و توزیع آن به بدترین شکل ممکن به عدم توانایی در اعمال مدیریت صحیح و ناکارآمد در تهیه و توزیع نهادهای دامی.

سید تقی کبیری و وزیر امور خارجه: رسیدگی به حاشیه سفر نخست وزیر ارمنستان.

بهمنی به وزیر راه و شهرسازی: چرا وضعیت عمران هشتگرد مورد رسیدگی قرار نمی‌گیرد؟

خالقی به وزیر نیرو: عدم تعیین تکلیف تخصیص آب در مورد سدهای معیشتی.

شریف‌پور به وزیر آموزش و پرورش: اعمال حق مناطق عملیاتی در احکام بازنشستگی آموزش و پرورش، به وزیر آموزش و پرورش: مطالبات موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از سال قبل و تامین سهم دولت در بودجه سال ۱۳۹۸.

خالقی به وزیر راه و شهرسازی: مسدود بودن راه اسالم به خلخال و عدم خط‌کشی و عدم اصلاح قیمت‌های تخریب شده.

قاضی‌پور، خالقی، امیرآبادی به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در توزیع عادلانه گوشت قرمز، مرغ و مرغ سفید در مناطق روستایی.

قاضی‌پور و خالقی به وزیر راه و شهرسازی: توجه خاص به راه‌های روستایی مناطق کوهستانی آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و زنجان.

نانواکناری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: با توجه به پیشرفت ۸۰ درصدی بیمارستان شفای بابلسر چرا نسبت به تکمیل آن اهتمام نمی‌ورزید؟

سید ناصر موسوی لارگانی به وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر کشور: ضرورت جلوگیری از تعطیلی مغازه‌های کوچک مواد غذایی در سطح شهر اصفهان.

وقفچی به رییس جمهور: انتقال پسماندها از شهر زنجان که تهدیدی برای سلامت مردم است.

موسوی لارگانی به وزیر اقتصاد: ضرورت تسریع در افزایش سرمایه شرکت پلی‌تکنیک جهت حل بخشی از مشکلات صنعت.

قرجه‌طیار و نورقلی‌پور و امیرآبادی به سلطانی‌فر: برخورد قاطع با رییس فدراسیون سوارکاری به دلیل اهانت به قوم نجیب ترکمن.

سید ناصر موسوی لارگانی به رییس جمهور: لزوم برخورد با تخلفات شرکت چوب و کاغذ مازندران.

پژمانفر به وزیر فرهنگ: چرا نظارت جدی بر نحوه‌ی ارائه الگو و نحوه برگزاری نمایشگاه مد و لباس انجام نمی‌شود؟

ساداتی‌نژاد به وزیر کشور: دستور رسیدگی جدی به خسارت‌دیدگان، بارش برف و سیلاب‌ در شهرستان کاشان و آران و بیدگل.

سید ناصر موسوی لارگانی به رییس جمهور: لزوم اخذ مجوز برای حذف ویزای ایران و عراق در سفر رییس جمهور به عراق (این تذکر را امیرآبادی و رنجبرزاده) مطرح کردند.

ساداتی‌نژاد به وزیر کشور: چرا مصوبه ارتقای روستایی حوزه انتخابیه به شهر که قبلا در هیات دولت مصوب شده اجرا نمی‌شود؟

صدیف بدری به رییس جمهور و وزیر کار: تسریع در تعیین دستمزد حداقلی کارگران عزیز و زحمتکش برای سال ۱۳۹۸ (این تذکر را امیرآبادی، قاضی‌پور و محجوب نیز) مطرح کردند.

سید ناصر موسوی لارگانی به وزیر ارتباطات: ضرورت برخورد قاطع با اپراتورهای تلفن همراه به دلیل حذف بسته‌های بلندمدت اینترنت همراه که منجر به اعتراض مردم شده است. (این تذکر را قاضی‌زاده، رنجبرزاده و امیرآبادی) نیز مطرح کردند.

هدایت‌الله خادمی به وزیر راه و شهرسازی: هنوز هیچ از پیمانکاران مشغول در شهرستان‌های باغ ملک و ایذه مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند، به وزیر جهاد کشاورزی: مدیریت جهاد کشاورزی استان ظرف چندین سال گذشته چه خدمتی به استان کرده است؟ جهاد کشاورزی استان خوزستان را نجات دهید. رفیق‌بازی، کلک‌بازی و حیف و میل منابع را متوقف کنید.

امیرآبادی به رییس جمهور: سودجویان بازاریابی و پرداخت ۲۰ درصد بیشتر از قیمت مصوب برای گندم سال آینده را به صورت یک جا به کشاورزان پرداخت و پیش خرید می‌کنند جلوی این کار را بگیرد.

خادمی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: چرا هنوز بیمارستان باغ ملک راه‌اندازی نشده است؟ به وزیر نفت: چرا هنوز بخش‌های بزرگ حوزه انتخابیه در شهرستان ایذه و باغ ملک بدون گاز ماندند؟ به رییس جمهور: بیش از پنج ماه است که سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و مدیریت استان و فرمانده انتظامی خوزستان قرار است که سه سرباز را برای حفاظت از گردشگری اعزام کند که این کار انجام نشده است.

نوروزی به وزیر کشور: علت کمبود وسیله نقلیه در منطقه انتظامی شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم چیست؟

پژمانفر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم تسریع در پرداخت حقوق بهمن، اسفند، عیدی و سنوات نیروهای شرکتی مرکز بهداشت شماره ۲ مشهد.

حاجی دلیگانی به وزیر آموزش و پرورش: چرا فوق‌العاده ایثارگری فرزندان شهدا موضوع ماده ۵۱ قانون جامع خدمات ایثارگران پرداخت نمی‌شود؟، به رییس جمهور: چرا آیین‌نامه‌های اجرایی قانون خدمات ایثارگران تهیه و تصویب نمی‌گردد؟

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۶

۲۰ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48510

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک