استاندار گلستان:

استاندار گلستاناخبار استانی- ترکمن نیوز- استاندار گلستان از تامین منابع مالی اتصال راه‌آهن گلستان به خط عریض ترکمنستان خبر داد و گفت: قسمت زیادی از این منابع تامین شده و وزارت راه و شهرسازی در حال مبادله با کشور ترکمنستان است که خط ریلی گلستان در بندرترخشک اینچه‌برون به خط عریض ترکمنستان وصل شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سیدمناف هاشمی در خصوص ارتباط خط آهن گلستان به خطوط عریض ریلی ترکمنستان، اظهار کرد: مذاکراتی را با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و وزیر راه و شهرسازی برای تامین سه میلیون دلار ارز نیمایی مورد نیاز پروژه داشتیم.

وی ادامه داد: قسمت زیادی از این منابع تامین شده و در حال مبادله با کشور ترکمنستان هستند که خط ریلی گلستان در بندرترخشک اینچه‌برون به خط عریض ترکمنستان وصل شود و این باعث می‌شود تجار ما تخلیه بار و صادرات و واردات بهتری را داشته باشند

استاندار گلستان در خصوص اجرای پروژه راه آهن گرگان به مشهد مقدس، خاطرنشان کرد: این پروژه جز پروژه‌های مصوب دولت نبود و با تلاش‌هایی که صورت گرفته در هیات دولت مصوب شد و در حال حاضر استان گلستان و راه‌آهن گرگان به مصهد مقدس هم جز خطوطی قرار گرفته که دولت سهم خودش را پرداخت خواهد کرد.

هاشمی گفت: برای اجرای پروژه یا باید فاینانس خارجی پیدا شود یا سرمایه‌گذاران بخش داخلی وارد عمل شوند و در هر دو حالت نظر سرمایه‌گذاران بر این است که دولت سهم خودش را چگونه پرداخت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: این مصوبه هیات دولت نشانه خوبی است از اراده وزارت راه و شهرسازی و استان گلستان است تا این پروژه جدی شود چون یکی از کریدورهای اصلی شمال کشور و راه ارتباطی منطقه اینچه‌برون و کشورهای CIS محسوب می‌شود که می‌تواند اقتصاد ما را متحول کند.

 

منبع: farsnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۵

۲۸ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

42176

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک